III liga kobiet. Leier Olimpico Malbork przegrało 0:8 ze Sztormem AWFiS Gdańsk

Leier Olimpico Malbork przegrało 0:8 ze Sztormem AWFiS Gdańsk w 11 kolejce Pomorskiej III Ligi Kobiet. Relację z meczu nadesłał Jerzy Wnuk-Lipiński, trener Olimpico Malbork.

Leier Olimpico Malbork w niedzielę, 3 maja rozgrywało swój kolejny mecz ligowy w III Pomorskiej Lidze Kobiet, Mecz odbył się w Malborku na boisku Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Parkowej. Zawodniczki z Malborka gościły zespół Sztormu Gdańsk, rezerwy drużyny z I ligi kobiet. Zespół ten wygrał wszystkie swoje mecze - 11, lecz otrzymał 2 walkowery i plasował się na 3 miejscu tabeli w III Lidze kobiet za Leier Olimpico Malbork.
Przed zawodniczkami naszego zespołu otworzyła się szansa utrzymania drugiej pozycji w tabeli pod warunkiem, że będziemy w optymalnym składzie meczowym. Niestety, nie udało się tego dokonać z różnych przyczyn, na mecz przybyło 16 zawodniczek, które miały się postarać o jak najkorzystniejszy wynik.
Już w drugiej minucie spotkania nasze zawodniczki straciły bramkę po indywidualnej akcji z lewej strony. W meczu było wyraźnie widać, iż drużyna gości jest mocna. Posiadała przewagę w grze dokładając jeszcze trzy bramki i wynik pierwszej połowy to 0:4.
W drugiej połowie gra się nie zmieniła, pojawiały się błędy po obu stronach i sędziego. Również przeciwniczki pozwalały dojść nam do sytuacji bramkowych, lecz nie wykorzystaliśmy tego, bo strzały były zbyt słabe. Nasze zawodniczki oddały środek boiska, a sędzia nie zauważył dwóch spalonych, w konsekwencji wpadły bramki, a spotkanie zakończyło się wynikiem 0:8.
Cel klubowy został osiągnięty, zawodniczki z Leier Olimpico mają mięć pasję do gry na tyle, na ile są wyszkolone i na ile pozwala im gra amatorska. Nie jesteśmy pazerni na awans do II ligi, dlatego że nie posiadamy środków finansowych oraz zaplecza klubowego na drugą ligę kobiet. Dziękuję wszystkim zawodniczkom za wkład włożony w ten mecz, rodzicom, że rozumieją, co to jest pasja, sponsorom za to, iż możemy funkcjonować. Następny mecz odbędzie się 16 maja w Bytowie z Canicułą, po przerwie tygodniowej na rozgrywanie kadr wojewódzkich, które odbędą się 10 maja w Władysławowie. Z naszego klubu powołane zostały bramkarka Klaudia Białowąs i napastniczka Olivia Wróbel, życzymy im dobrego występu.
Skład Leier Olimpico Malbork: Klaudia Białowąs, Karolina Pawlikowska, Agnieszka Gdaniec, Karolina Urbanowicz, Paulina Machcińska, Aleksandra Laskowska, Izabela Betcher, Weronika Niezgoda, Olivia Wróbel, Natalia Kwiatkowska, Kornelia Cisewska, Julia Klownowska, Karolina Głowińska, Agata Jasińska, Martyna Gardyjasz, Łucja Dałkszys.