III liga kobiet. Leier Olimpico Malbork rozgromiło Centrum Pelplin [FILM, ZDJĘCIA]

Leier Olimpico Malbork pokonało 8:0 Centrum Pelplin w 9 kolejce pomorskiej III ligi. To drugie wiosenne zwycięstwo piłkarek z Malborka.

Leier Olimpico Malbork objęło prowadzenie w meczu już w pierwszej minucie po golu Izabeli Betcher z rzutu karnego. Do przerwy podopieczne trenera Jerzego Wnuka-Lipińskiego jeszcze cztery razy pokonywały bramkarkę Centrum Pelplin. Karolina Głowińska zdobyła gola w 15 minucie spotkania, Karolina Pawlikowska w 19 oraz 32, a Anna Siemińska w 27 minucie.

W drugiej połowie po raz kolejny na listę strzelców wpisały się Izabela Betcher (42) i Karolina Pawlikowska (70). Gola zdobyła też Ewelina Pazio.

Skład Leier Olimpico: Klaudia Białowąs – Weronika Niezgoda, Paulina Lewandowska, Aleksandra Laskowska, Agnieszka Gdaniec, Martyna Gardyjasz, Anna Siemińska, Julia Klonowska, Izabela Betcher, Karolina Pawlikowska, Karolina Głowińska. Grały też: Kornelia Cisewska, Ewelina Pazio i Agata Jasińska.

Pomeczowego komentarza trenera Jerzego Wnuka-Lipińskiego wysłuchasz na filmie ze spotkania.

Po tym zwycięstwie Leier Olimpico Malbork awansowało na drugie miejsce w tabeli III ligi i ma 21 punktów na koncie, tyle samo co liderująca Akademia Piłkarska Lechia Gdańsk. W niedzielę swój mecz rozegra Sztorm AWFiS Gdańsk, który zgromadził 19 pkt. Centrum Pelplin zajmuje 7 miejsce w 8-zespołowej tabeli z 3 pkt. na koncie.

W następnej kolejce (26 kwietnia) Leier Olimpico zagra na wyjeździe z Unią Korzybie.