III liga kobiet. Leier Olimpico Malbork uległo AP Lechia Gdańsk

Leier Olimpico Malbork przegrało na wyjeździe 0:2 z AP Lechia Gdańsk w 13 kolejce piłkarskiej III ligi kobiet. Relację z meczu nadesłał Jerzy Wnuka-Lipińskiego, trener Leier Olimpico.

Zawodniczki Leier Olimpico Malbork pojechały do Gdańska na mecz z wiceliderkami tabeli - AP Lechia - mocno osłabione. To nie znaczy, że nie podjęły walki o jak najlepszy wynik.
Drużyna ustawiona była defensywnie, co było widać gołym okiem, gdy lechistki atakowały na naszej połowie. Trudno było przejść na drugą stronę boiska. W 15 minucie po zagraniu z głębi boiska Olivia Wróbel była bardzo blisko zdobycia bramki, lecz kontra przeciwniczek była bardzo szybka i skuteczna - zakończyła się zdobyciem bramki.
Obraz gry się nie zmieniał AP Lechia przez cały czas nas atakowała, a w bramce broniła Martyna Gardyjasz, Musiała zastąpić nieobecną Klaudię Białowąs. Po stracie bramki Martyna broniła bezbłędnie i dodała animuszu drużynie z Malborka i Olimpico już pewniej wchodziło na połowę przeciwniczek.
Druga połowa była lepsza i choć obraz gry się nie zmienił, gospodynie do 70 minuty nie radziły sobie w ataku pozycyjnym. W końcu po zamieszaniu w polu bramkowym piłka po strzale zawodniczki gospodyń znalazła drogę do bramki i wynik został ustalony na 2:0 dla AP Lechia Gdańsk.
Wyjeżdżając z Malborka dziewczęta wiedziały, iż będzie bardzo trudno, ale poradziły sobie. Wynik 2:0 jest dobry, gdyż walczyła cała drużyna, a interwencje bramkarskie dodawały im skrzydeł. Dziękuję dziewczętom za wysiłek bo i po przegranym meczu też można czuć zadowolenie z gry.
Skład Leier Olimpico Malbork: Martyna Gardyjasz, Lewandowska Paulina, Karolina Urbanowicz, Aleksandra Laskowska, Natalia Kwiatkowska, Julia Klonowska, Łucja Daukszys, Weronika Niezgoda, Anna Siemińska, Paulina Machcińska, Olivia Wróbel, Agata Jasińska