III liga kobiet. Olimpico Malbork - Canicuła Bytów 4:1 (3:0)

Trzecioligowa drużyna Olimpico Malbork pokonała 4:1 drużynę Canicuła Bytów. Wszystkie bramki dla zwyciężczyń zdobyła Julita Głąb. Relację z przebiegu spotkania nadesłał Jerzy Wnuk-Lipiński, trener Olimpico.

W trzeciej kolejce ligowej zawodniczki KKPN Olimpico Malbork podejmowały drużynę Canicuła Bytów. Spotkanie rozegrano w Miłoradzu z powodu braku dostępnych boisk w Malborku. Wybraliśmy Miłoradz, bo w drużynie gra sześć zawodniczek z tej gminy.
Nasz przeciwnik był doświadczony, gdyż kilka lat grał w II lidze kobiet, a niektóre zawodniczki nawet w I lidze. Nasze piłkarki grały już z tą drużyną w sparingach, wyniki były różne, a teraz miały inne zadanie - walczyć o punkty. Mecz prowadzony przez trójkę sędziowską podokręgu Malbork zaczął się od minuty ciszy, którą uczciliśmy pamięci ofiar wypadku drogowego w Gnojewie, w którym zginęły trzy osoby.
Drużyna Olimpico przystąpiła do gry z lekką obawą, gdyż przeciwniczki były o wiele starsze i fizycznie mocniejsze. Pierwsze minuty gry były po stronie Canicuł. Przez 15 minut gra toczyła się w większości na połowie Olimpico. Mimo ataków na naszą bramkę wynik się nie zmieniał. W 20 minucie po ładnej akcji dwójkowej Ewelina Pazio podała piłkę do Julity Głąb, ta rajdem do przodu ogrywa bramkarkę i daje prowadzenie dla Malborka, jest 1:0.
Od tego momentu zawodniczki z Malborka uwierzyły w siebie i przeważały w grze. Po jednej z akcji Jola Mąkowska mogła zdobyć gola, a później Daria Skwarek, lecz się nie udało. Swój dzień miała Julita Głąb, która karierę piłkarską zaczynała w Delcie Miłoradz. Po błędzie w obronie zespołu przyjezdnego, Julita odebrała piłkę i strzeliła bramkę na 2:0. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy spotkania Julita Głąb strzeliła swoją trzecią bramkę po dobrej grze całej drużyny.
Druga połowa zaczęła się od kontroli gry i kilku zmian w składzie. W 60 minucie, gdy w zespole nastąpiło 5 zmian, wkradło się małe zamieszanie i po akcji przeciwnika z lewej strony nastąpił strzał na bramkę prosto w okienko. Bramkarka była bez szans i wynik brzmiał 3-1. Jednak ostatnie uderzenie należało do Olimpico. Po akcji w środku pola Julita Głąb uderza na bramkę z 25 metrów i zdobywa czwartą bramkę, a Olimpico wygrało 4:1.
Mecz okazał się korzystny dla Olimpico. Co najważniejsze, zawodniczki z gminy Miłoradz mogły pokazać swoje umiejętności przed własną publicznością, a także rodzicami. Szczególne podziękowanie należy się tym, co pomogli w przygotowaniu meczu - pani Danucie Dudek i Reni Langowskiej-Szymańskiej oraz panom Kamilowi Jendernalikowi i Tadeuszowi Majewskiemu.
Następny mecz w III Pomorskiej Lidze Kobiet odbędzie się na wyjeździe 3 listopada, a rywalem będzie Unia Korzybie.
Skład drużyny: Klaudia Białowąs, Martyna Gardyjasz, Karolina Głowińska, Julita Głąb, Paulina Lewandowska, Wiktoria Sokalska, Marcela Sadowska, Daria Skwarek, Kornelia Cisewska, Sandra Romaniak, Patrycja Rieckie, Jolanta Mąkowska, Ewelina Pazio, Ewelina Roszkowska, Aleksandra Antczak, Klaudia Milewska, Weronika Niezgoda, Karolina Banakiewicz.

Na podstawie informacji nadesłanej przez Jerzego Wnuka-Lipińskiego, trenera Olimpico Malbork.