III liga kobiet. Seniorki Leier Olimpico Malbork zremisowały z Canicułą Bytów

Remisem 4:4 zakończył się wyjazdowy mecz Leier Olimpico Malbork z drużyną Canicuła Bytów w ramach 12 kolejki piłkarskiej III ligi kobiet. Wynik nie jest zadowalający biorąc pod uwagę fakt, że rywalki grały cały mecz w dziewiątkę. Poniżej relacja Jerzego Wnuka-Lipińskiego, trenera Olimpico Malbork.

Zawodniczki Leier Olimpico Malbork wybrały się do Canicuły Bytów, aby tam rozegrać 12 kolejkę spotkania III Pomorskiej Ligi Kobiet. Dziewczęta z Malborka zajmują 3 miejsce w tabeli, Canicuła 4, co stawiało Leier Olimpico w roli faworytek. Niestety, to tylko teoria. Do meczu gospodynie przystąpiły w osłabionym składzie, gdyż było ich tylko 9. W naszym zespole były jeszcze dwie rezerwowe.
Pierwsze minuty nie wskazywały na nic innego jak wygraną dla malborek. W 15 minucie po błędach w obronie Canicuła wykorzystuje sytuację i wychodzi na prowadzenie 1:0. Po kilku minutach Agnieszka Gdaniec zdobyła bramkę na 1:1 i tak skończyła się pierwsza połowa spotkania.
Druga połowa rozpoczęła się dobrze i bramki strzeliły Karolina Urbanowicz oraz Aleksandra Laskowska. Objęliśmy prowadzenie 3:1. Niestety, z powodu braku koncentracji i szacunku dla przeciwniczek drużyna straciła dwie bramki i zrobiło się 3:3. Wynik na 4:3 podwyższyła z rzutu karnego Karolina Urbanowicz, ale drużyna z Bytowa się nie poddała i doprowadziła do remisy 4:4. Taki wynik można uznać za dobry jak się gra jedenastu na jedenastu, a nie w przewadze dwóch zawodniczek i nie mają szacunku do przeciwnika. Myślę, iż to będzie dobra nauczka dla naszych zawodniczek na przyszłość.
Skład Leier Olimpico Malbork: Klaudia Białowąs, Lewandowska Paulina, Pazio Ewelina, Karolina Pawlikowska, Agnieszka Gdaniec, Urbanowicz Karolina, Aleksandra Laskowska, Natalia Kwiatkowska, Cisewska Kornelia, Julia Klonowska, Karolina Głowińska, Martyna Gardyjasz, Łucja Daukszys.