IV liga. Grom Nowy Staw - Lechia II Gdańsk 2:0 [ZDJĘCIA]. Sławomir Peszko zagrał od początku

Po bardzo dobrym meczu nowostawski Grom zdobył trzy punkty kosztem rezerw ekstraklasowej Lechii Gdańsk. W jej składzie nie zabrakło znanych nazwisk.

Na sobotę przypadły derby Lechii z Arką Gdynia w ekstraklasie, więc do Nowego drużyna rezerw gdańskiego klubu przyjechała z mniejszą liczbą znanych piłkarzy niż w poprzednich meczach IV ligi. Ale od początku spotkania kibice mogli zobaczyć na boisku Sławomira Peszkę, "zesłanego" do drugiego zespołu przez trenera Piotra Stokowca. Po przerwie na murawie pojawił się Miloš Krasić, jednak nie dograł do końca, bo musiał zejść z powodu kontuzji.

- Zagrać przeciwko Peszce czy Krasiciowi to duża sprawa zawodników w IV lidze - mówi Grzegorz Obiała, trener Gromu Nowy Staw.

Ale jego piłkarzom nogi nie zmiękły. Szkoleniowiec chwali podopiecznych za dobry mecz. W drugiej połowie trochę brakowało skuteczności. Dwukrotnie słupek i raz poprzeczka uchroniły gości od straty gola, ale wtedy nowostawianie prowadzili już 2:0. Wynik meczu został ustalony przed przerwą. W 35 minucie po akcji Roberta Wesołowskiego bramkę zdobył Marcin Świątek. Pięć minut później po dośrodkowaniu z rzutu wolnego dobrze akcję na dalszym słupku zamknął Mateusz Górka, podwyższając rezultat.

- Rozegraliśmy naprawdę fajny mecz. Dobrze wyglądamy i fizycznie, i pod względem taktycznym. Widać, że drużyna jest w formie. Zdobyliśmy ważne trzy punkty, bo odskoczyliśmy od Lechii II, a teraz przed nami spotkanie z Bytovią II Bytów. Z tymi rezerwami nigdy nie wiadomo, w jakim składzie zagrają - mówi Grzegorz Obiała.

Grom: Wojtowicz - Górka, Błażek, Lepczak, Gwóźdź - Świątek (60 Michalski), Piotrowski, Zieliński (60 Gruszewski), Daukszys, Wesołowski (88 Mońka) - Grabowski (80 Wiśniewski).