IV liga. Grom Nowy Staw rozgromił beniaminka w Ustce. 6:0 i teraz czas na Anioły

Piłkarze nowostawskiego Gromu w środowym meczu 3 kolejki IV ligi od początku nie pozostawili złudzeń Jantarowi Ustka, ich dominacja nie podlegała dyskusji, a wynik 6:0 (2:0) jest tego najlepszym dowodem.

Trener Grzegorz Obiała jest bardzo zadowolony z tego, co pokazali jego piłkarze na boisku beniaminka z Ustki.

- To był bardzo fajny mecz. Cieszy, że to, nad czym pracowaliśmy na treningach, realizowaliśmy w meczu ligowym, a na dodatek byliśmy skuteczni i zdobyliśmy tyle bramek. Myślę, że drużyna z Ustki nie odstaje od innych beniaminków, ale trzeba podkreślić, że to my zagraliśmy bardzo dobrze. Od początku było widać, że jesteśmy zespołem o klasę lepszym. Duże boisko też pozwalało łatwiej rozbić opór przeciwnika - mówi trener Gromu.

Już w 9 minucie wynik otworzył Robert Wesołowski po dośrodkowaniu Mateusza Górki z lewej strony. Po kwadransie gry było 2:0 - niemal kopia sytuacji, tyle że z prawej strony boiska. Wrzutkę Sebastiana Gwoździa na bramkę zamienił Marcin Świątek.

Kolejne gole dla gości padły już po przerwie. W 55 minucie na listę strzelców znów wpisał się Świątek. Wynik na 4:0 podwyższył z karnego Tomasz Grabowski (60 minuta), który chwilę wcześniej sam był faulowany; zrehabilitował się tym samym za niewykorzystaną "jedenastkę" z poprzedniego spotkania - z Kaszubią Kościerzyna. Dzieła zniszczenia beniaminka dopełnili Górka ('72) i Piotr Myścich ('75).

Grom: Jóźwiak - Górka, Pietrewicz (80 Lepczak), Błażek, Gwóźdź - Świątek (64 Michalski), Daukszys, Zieliński (70 Myścich), Piotrowski (70 Danielak), Wesołowski - Grabowski.

- Ten mecz mamy już za sobą, teraz myślimy już o kolejnym i miejmy nadzieję, że pójdziemy za ciosem - mówi Grzegorz Obiała.

Nowostawianie w najbliższą sobotę (18 sierpnia) o godz. 14 podejmą Anioły Garczegorze.

Zobacz: Spektakl Magic Malbork Night Show 2018 (fragmenty)