IV liga. Gryf 2009 Tczew - Pomezania Malbork 3:0 (1:0)

Pomezania Malbork przegrała na wyjeździe 0:3 (0:1) z Gryfem 2009 Tczew w 33 kolejce IV ligi. Malborczycy całą drugą połowę grali w dziesięciu.

Pomezania Malbork pojechała do Tczewa mocno osłabiona z powodu kontuzji i kartek. Trener Bogdan Kazojć musiał ratować się powołaniami juniorów i choć do 43 minuty utrzymywał się bezbramkowy remis, to gra się posypała w 43 minucie po czerwonej kartce dla bramkarza Dominika Skopiaka. Sfaulował on w polu karnym Kamila Gronkowskiego (jeszcze niedawno napastnika Gromu Nowy Staw), a sędzia nie tylko wskazał na "jedenastkę", ale i usunął z boiska golkipera Pomezanii. Rzut karny wykorzystał Gronkowski.

Na początku drugiej połowy znów bramkarz Pomezanii (tym razem Grzegorz Miszta) faulował w polu karnym i sędzia podyktował drugi rzut karny. Tym razem strzał Gronkowskiego został obroniony. O tym co działo się dalej, można przeczytać na oficjalnej stronie internetowej Gryfa 2009 Tczew - www.gryf.tczew.net.pl:
Pomezania dostała wiatr w żagielki i kilkakrotnie zaatakowała, niestety głównie z powodu zabawy naszych pomocników w środku boiska. Gryf jednak pilnował sprawy i zadał dwa ostateczne ciosy. Najpierw Riebandt z rzutu wolnego, a później Nowaczyk z dystansu i było po meczu. Wynik mógł być znacznie wyższy, ale znakomicie w kilku sytuacjach bronił Miszta, dzięki któremu Pomezania nie została w Tczewie rozgromiona.

Redaktor strony internetowej Gryfa 2009 podsumował też występ malborczyków w Tczewie:
(...) sam Adam Cicherski meczu nie wygra. Przykro było patrzeć jak stary wyga "Jimmy" dwoi się i troi, a młodsi koledzy nawet nie powalczyli. Mamy nadzieję, że Pomezania pozbiera się i dwa ostatnie mecze zakończy zwycięstwami, które przy bardzo korzystnych wynikach innych meczów (także III ligi) pozwoli na utrzymanie. Szkoda klubu i pięknego stadionu na V ligę.

Pomezania grała w składzie (za portalem www.pomezania.pl): Skopiak - Cicherski, Wilk, Daukszys, Owsianik, Gdela, Borowicki (50 Mikczynski) Dryjas (45 Miszta) Kobylinski ( 86 Jablonski), Galeniewski, Sobieraj (46 Wojtysiak).

W środę (19 czerwca) Pomezanię (13 miejsce w tabeli, 37 punktów) czeka wyjazdowy mecz ze zdegradowanymi już Czarnymi Czarne (15 miejsce, 27 pkt.), a sezon Pomezania zakończy na własnym boisku meczem z GKS Przodkowo (3 miejsce, 63 pkt.). Początek spotkania 22 czerwca o godz. 17.