Juniorki Orła Malbork awansowały do finału mistrzostw Polski w siatkówce

Juniorki Orła Malbork w połowie kwietnia w Wieliczce zagrają w ścisłym finale mistrzostw Polski w siatkówce. Malborski zespół zmierzy się tam z siedmioma najlepszymi drużynami w kraju.

Awans do turnieju finałowego mistrzostw Polski podopieczne trenerów Szymona Żołędziewskiego i Pawła Tercjaka wywalczyły w Pile podczas półfinału MP.

Pierwszy mecz zawodów nie zakończył się po myśli drużyny z Malborka. Porażka 0:3 z PTPS Piła postawiła Orła w bardzo trudnej sytuacji. Przyczyną wysokiej porażki była m.in. nieobecność na boisku dwóch zawodniczek na co dzień uczących się w szkole sportowej w Szczyrku. To efekt braku badań lekarskich, które zapomniał wykonać SMS...

Trener Orła musiał szybko naprawić błąd szkoły sportowej i Agata Michalewicz oraz Aleksandra Żurawska mogły zagrać w dwóch kolejnych spotkaniach. Orzeł wygrał 3:2 z BKS Bielsko-Biała i 3:0 z Tomasovią Tomaszów Lubelski. Ale i te spotkania nie dawały pewnego awansu do finału MP. Liczył się też wynik meczu PTPS i BKS.

Więcej o turnieju półfinałowym mistrzostw Polski w Pile przeczytasz w piątkowym (20 marca), papierowym wydaniu "Dziennika Malborskiego"