Juniorzy młodsi Pomezanii Malbork pokonali piłkarzy Jantara Ustka

Pomezania Malbork pokonała 3:1 (0:0) Jantara Ustka w Pomorskiej Lidze Juniorów Młodszych. Dwie bramki dla gospodarzy strzelił Adam Michalecki, a jedną dołożył Mateusz Bełz. Relację z meczu nadesłał trener Henryk Pawłowski.

Pomezania Malbork grała w składzie: Sosna - Kwiatkowski (Ziarnik), Warpas, Lewandowski, Okrój (Kluka), Michalecki (Dramiński), Waśniewski (Wendowski), Kozieł, Tobolski, Radomski (Galeniewski), Bełz.
Nasza drużyna przystąpiła do niedzielnego (19 kwietnia) meczu osłabiona brakiem Arka Bieszczada, Szymona Kacprowicza, Wojtka Golwieja, których zmogła choroba oraz Patryka Truszczyńskiego, który zagrał w podstawowym składzie drużyny seniorów.
W pierwszej połowie zespół z Ustki w miarę umiejętnie się bronił, schodząc do szatni z bezbramkowym remisem. W drugiej połowie, po wejściu na boisko Miłosza Ziarnika, gra toczyła się praktycznie w strefie obrony gości i w wyniku składnych akcji zdobyliśmy trzy bramki. Należy dodać, iż mogliśmy wygrać ten mecz bardzo wysoko, ale zabrakło naszym zawodnikom pełnej skuteczności. W ostatnich minutach w wyniku nie porozumienia naszych obrońców zawodnik gości strzelił honorowego gola. W naszej drużynie zadebiutowało dwóch kolejnych zawodników z rocznika 2000 - Rafał Galeniewski i Bartosz Kluka.
Następny mecz nasi piłkarze rozegrają w sobotę w Gdańsku z Akademią Piłkarską Lechia.
Ważne są zdobyte trzy kolejne punkty, co pozwoliło nam na zajęcie trzeciego miejsca w tabeli wiosennej Pomorskiej Ligi Juniora Młodszego, a mecz AP Lechia w Gdańsku będzie hitem przyszłej kolejki. W dzisiejszym meczu szczególnie chciałbym wyróżnić Adama Michaleckiego, który strzelił dwie bramki oraz kreował grę w środku pola. Trzeba dodać, że ten zawodnik przez jeden miesiąc praktycznie nie trenował, bo przebywał na kursie związanym z nauką w Zielonej Górze.

Informacja nadesłana przez Henryka Pawłowskiego, trenera juniorów młodszych Pomezanii Malbork