Kadetki Orła Malbork mistrzyniami Polski w siatkówce!

Siatkarki Orła Malbork zdobyły złoty medal mistrzostw Polski w siatkówce. W niedzielnym (11 maja) finale pokonały 3:0 Dargfil Tomaszów Mazowiecki.

Złoty medal mistrzostw Polski kadetki Orła Malbork wywalczyły w składzie: Dominika Mikołajewska, Dagmara Dąbrowska, Agata Michalewicz, Katarzyna Kuleta, Klaudia Kostkowska, Paulina Rekowska, Klaudia Kulig, Monika Zachaczewska, Aleksandra Żurawska, Michalina Sikora, Dominika Dziekońska i Małgorzata Wysocka.

Siatkarki Orła Malbork prowadzone przez duet trenerski Szymon Żołędziewski - Paweł Tercjak z Dargfilem Tomaszów Mazowiecki spotkały się już w fazie grupowej i wówczas wygrały 3:1. W finale spisały się jeszcze lepiej, bo po złoty medal sięgnęły bez straty seta.

Najbardziej wartościową zawodniczką meczu finałowego była Klaudia Kostkowska.

- Cieszymy się bardzo ze zwycięstwa nad bardzo, bardzo dobrym zespołem i ze złotego medalu - mówi Paweł Tercjak, drugi trener Orła Malbork. - Choć wygraliśmy 3:0, to wcale nie było lekko. W każdym secie były zmiany prowadzenia, walka trwała do ostatniego punktu. Przed turniejem obserwatorzy wskazywali nas jako faworyta do złota, a w takiej sytuacji presja wzrasta. Dziewczyny dały z siebie jednak wszystko i zasłużenie zdobyły złoto.

Przed dekoracją zespołów organizatorzy turnieju finałowego mistrzostw Polski wręczyli nagrody indywidualne dla najlepszych zawodniczek. Najlepszą rozgrywającą wybrano Agatę Michalewicz, a nagroda dla najlepszej zawodniczki całego turnieju trafiła do Dominiki Mikołajewskiej. W oddzielnym rankingu Dominikę wyróżnił też trener Szymon Żołędziewski wskazując ją jako najlepszą zawodniczkę swojego zespołu podczas zawodów w Tucholi.