18+

Kadetki Orła Malbork zagrają o złoty medal mistrzostw Polski w siatkówce

Siatkarki Orła Malbork zagrają w niedzielę (11 maja) o złoty medal mistrzostw Polski kadetek. W sobotę w półfinale "Orzełki" pokonały 3:2 zespół Zryw-Volley Iława.

Pięć setów trwał mecz półfinałowy Orła Malbork w turnieju finałowym mistrzostw Polski kadetek rozgrywanym w Tucholi. Jak poinformował Paweł Tercjak, drugi trener Orła, spotkanie było niezwykle zacięte, ale to siatkarki z Malborka zagrają w niedzielę o złoty medal MP. Najbardziej wartościową zawodniczką spotkania (MVP) była Dominika Mikołajewska.

Relacja ze strony Polskiego Związku Piłki Siatkowej:
W tym spotkaniu było dużo walki, emocji i zmian akcji. Pierwszego seta wygrały siatkarki z Malborka. Po nieudanym początku szybko opanowały sytuację, prowadząc m.in. 16:11 i 21:16. W drugiej partii inicjatywa cały czas należała do zespołu z Iławy, który jak zwykle imponował ambicją oraz grą w obronie. Następnie znowu role odwróciły. Często atakowała Dominika Mikołajewska, która zdobyła 26 punktów. Do tego dorobku 18 dodała Klaudia Kostkowska, a po 10 Dagmara Dąbrowska i Agata Michalewicz. W czwartym secie walczono punkt za punkt i ostatecznie szalę zwycięstwa przechyliły na swoją korzyść podopieczne trenera Mieczysława Pietroczuka.
Tie-break okazał się widowiskiem jednostronnym. Błędy siatkarek z Iławy i dobra gra Orła spowodowały, że przewaga tych ostatnich szybko rosła - 5:0 i 10:1. Najskuteczniejszymi w MKS Zryw-Volley Iława były Marta Pietroczuk 13 i Joanna Karpińska 12.

W niedzielnym finale Orzeł Malbork zmierzy się z drużyną Dargfil Tomaszów Mazowiecki, która w drugim półfinale pokonała MOS Wola Warszawa 3:2. Podopieczne trenera Szymona Żołędziewskiego z finałowym przeciwnikiem grały już w fazie grupowej pokonując go 3:1.

Mecz finałowy Orzeł Malbork - Dargfil Tomaszów Mazowiecki będzie można śledzić w internecie. Link do transmisji - TUTAJ

Mistrzostwa Polski kadetek odbywają się w Tucholi od środy (7 maja) i bierze w nich udział osiem najlepszych drużyn w tej kategorii wiekowej.