Kajakarze MKS Nogat Malbork rozpoczęli sezon startowy. Najpierw konsultacje, potem zawody

Zawodnicy Nogatu Malbork rozpoczęli nowy sezon kajakarski. Trzech z nich wzięło udział z konsultacjach kadry Pomorza w Wałczu. Inni kajakarze rozpoczęli rywalizację od długodystansowych regat w Człuchowie.

Kajakarze z MKS Nogat udanie rozpoczęli sezon startując w regatach w Wałczu i Człuchowie. Trzech naszych zawodników, którzy są w kadrze województwa pomorskiego, uczestniczyło w konsultacjach kajakowych (eliminacje do kadry Polski), które odbyły się w Wałczu. Zawodnicy rywalizowali w wyścigach na wodzie, bieżni i na siłowni. Bardzo dobrze zaprezentował się Jakub Wyczółkowski, który zajął wysokie 13 miejsce w klasyfikacji końcowej regat.  Przypomnijmy, że Kuba w zeszłym sezonie zajął 5 miejsce w mistrzostwach Polski juniorów. Wysokie miejsca w swoich rocznikach zajęli także Maciej Cyganowski i Kamil Gołębiewski, którzy będą bronić wicemistrzostwa Polski, które wywalczyli w roku 2012 w kajaku dwójce na krótkim dystansie w Poznaniu oraz w maratonie kajakowym w Ostródzie.
Tydzień po regatach w Wałczu zawodnicy MKS Nogat rywalizowali w Długodystansowych Regatach Otwarcia Sezonu Województwa Pomorskiego w Kajakarstwie w Człuchowie. Zgodnie z oczekiwaniami Jakub Wyczółkowski zwyciężył swój wyścig wyprzedzając kolejnego rywala o 2 minuty. W tej samej konkurencji - juniorów starszych - na dystansie 5 km ścigał się także Jan Miernikiewicz zajmując 5 miejsce. W kategorii juniorów młodszych trzecie miejsce zajął Kamil Gołębiewski, tuż za nim na 4 miejscu linię mety przepłynął jego kolega z K-2 Maciej Cyganowski, 5 miejsce - Patryk Górski, 6 był Oskar Konefał, a na 7 miejscu uplasował się Bartek Ostrowski.
Dobre wyniki zawodników MKS Nogat w regatach rozpoczynających sezon potwierdzają dobrze przepracowany okres zimowy. Trenerzy Andrzej Lewandowski i Sławomir Nawrocki mają nadzieję, że także i w tym sezonie kajakarze z Malborka udowodnią, że MKS Nogat jest liczącym się ośrodkiem kajakowym w Polsce. A już 18-19 maja zawodnicy będą rywalizować w długodystansowych mistrzostwach Polski, które odbędą się w Bydgoszczy. Nasi kajakarze będą ścigać się w jedynkach i dwójkach na dystansie 10 km. Tydzień po regatach w Bydgoszczy odbędą się zawody w Malborku - Puchar Nogatu i memoriał Józefa Wiatra.