Kajakarze Nogatu Malbork wywalczyli trzy tytuły wicemistrzów Polski podczas długodystansowych zawodów na jeziorze w Lubniewicach koło Gorzowa Wielkopolskiego. Wywalczyli je Jakub Wyczółkowski, Patryk Górski i Kamil Gołębiewski. Relację z zawodów nadesłał Andrzej Lewandowski, trener MKS Nogat Malbork.

Podczas rozegranych w dniach 10-11 maja XXX Długodystansowych Mistrzostw Polski na jeziorze w Lubniewicach kolo Gorzowa Wlkp trzech malborskich kajakarzy wywalczyło trzy tytuły wicemistrzów Polski. Jakub Wyczółkowski, który nas już przyzwyczaił do wysokich wyników, umocnił swoją czołową pozycję w Polsce. W konkurencji K-1 juniorów 10 000 metrów przypłynął na 2 pozycji bezpośrednio za swoim kolegą z reprezentacji Polski Karolem Pecyną z MKKS Gorzów Wlkp.

Za dwa tygodnie na torze regatowym w Bydgoszczy czeka go bardzo ważny występ w jego karierze. Są to regaty eliminacyjne juniorów, na podstawie których sztab szkoleniowy Polskiego Związku Kajakowego powoła ścisłą grupę reprezentacyjną, która będzie przygotowywana do tegorocznych mistrzostw Europy, a następnie mistrzostw świata juniorów.

Odnotowaliśmy również bardzo dobry występ juniorów młodszych Patryka Górskiego i Kamila Gołębiewskiego w konkurencji K-2 na 10 000 m. Powtórzyli wynik Jakuba i przypłynęli na metę na 2 pozycji za osadą Energetyka Poznań. Jest to dwójka kajakarzy, która krótko pływa w tym składzie. Kamil Gołębiewski na swoim koncie posiada już medalowe wyniki mistrzostw Polski z poprzednich sezonów w parze z Maciejem Cyganowskim. Obecny skład K-2 z Patrykiem Górskim jest dobrze zapowiadającym się i już w tym sezonie może przynieść nam dużo radości.

Od początku sezonu chłopcy prezentują wysoką formę, która jest efektem dobrze przepracowanego okresu przygotowawczego, dobrej atmosfery w klubie, współpracy z rodzicami i władzami Malborka. Na uwagę zasługuje również dobry występ kolejnego wychowanka Nogatu Adama Bilewicza, który na czas studiów pływa w barwach AZSAWF Gorzów Wlkp. W kategorii seniorów w konkurencji K-1 10 000 m Adam zajął 10 miejsce.

Malborski Klub Sportowy Nogat zaprasza na treningi chętne dziewczęta i chłopców roczników 1998-2002, którzy chcą uprawiać kajakarstwo i podążać drogą sportowej kariery zawodników Nogatu. Zajęcia odbywają się na przystani MKS Nogat przy ul. Wileńskiej 1 (dawna plaża wojskowa) codziennie w godzinach 16-18.

W okresie wakacji oprócz codziennych zajęć w klubie organizujemy dla tych grup 10-dniowy obóz sportowo-wypoczynkowy z głównym akcentem kajakowym w miejscowości Szteklin nad jeziorem Borzychowskim. Wszystkie informacje można uzyskać pod numerem telefonu 696 027 287 lub na stronie www.mksnogat.pl.


Informacja nadesłana przez trenera MKS Nogat Malbork Andrzeja Lewandowskiego.

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!