Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kalendarz 2017 - kiedy są ostatki? Kiedy zaczyna się post? Kiedy koniec karnawału?

red
Kalendarz 2017 - kiedy są ostatki? Kiedy zaczyna się post? Kiedy koniec karnawału?
Kalendarz 2017 - kiedy są ostatki? Kiedy zaczyna się post? Kiedy koniec karnawału? Pixabay.com
Karnawał 2017 - kiedy się zaczyna i kiedy się kończy. Jaka jest tegoroczna data ostatków? Kiedy zaczyna się post 2017? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w tym artykule.

Karnawał 2017 - kiedy się kończy?

Karnawał to oczywiście okres wielkiej zabawy, podczas którego możemy znaleźć mnóstwo ciekawych propozycji imprez w wielu miejscach. Karnawał rozpoczął się w dniu Święta Trzech Króli, czyli 6 stycznia 2017.

Kiedy zakończy się Karnawał? Za koniec okresu uważa się Środę Popielcową, która w tym roku wypada 1 marca. To oznacza, że po tym dniu nie znajdziecie już ofert zabaw karnawałowych.

Karnawał 2017 - kiedy są ostatki?

Ostatki to ostatnie dni Karnawału. Tak naprawdę nie ma jednego dnia, który można uznać za ostatki, ponieważ jest on świętowany inaczej przez różne grupy.

Wiele osób twierdzi, że ostatki to ostatni weekend karnawału, ponieważ wtedy faktycznie można się jeszcze wyszaleć. Są też tacy, którzy za termin ostatków uważają ostatni wtorek przed Środą Popielcową.

Post 2017 - kiedy się zaczyna?

Za początek postu uznawana jest Środa Popielcowa, która wypada 1 marca 2017 roku. W 2017 roku okres Wielkiego Postu będzie obejmował okres między 1 marca a 13 kwietnia, kiedy rozpoczną się Święta Wielkanocne.

W czasie Wielkiego Postu w Kościele katolickim odbywają się specjalne nabożeństwa liturgiczne. W każdy piątek tego okresu ma miejsce droga krzyżowa, w niedzielę odbywają się gorzkie żale oraz nieszpory, ponadto w niedługim czasie przed Wielkanocą wierni uczestniczą w wielkopostnych kilkudniowych rekolekcjach.

Post 2017 - czego nie wolno robić w czasie postu?

W pierwszym dniu Postu czyli Środę Popielcową, należy powstrzymać się od jedzenia mięsa. W pozostałe dni Postu warto ograniczyć spożywanie alkoholu, dużych ilości słodyczy oraz nie oddawać się szałowi zakupów.

Wielki post w Kościele jest traktowany jako czas pokuty i nawrócenia. Jego zaleceniami są post, jałmużna i modlitwa. W okresie wielkiego postu z kościoła znikają kwiaty przy ołtarzu, nastrój pokuty podkreśla skromniejszy wystrój świątyni.

Zobaczcie też:

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto