Kolejne medale i rekordy zawodników Sekcji Pływackiej MAL WOPR

Zawodnicy Sekcji Pływackiej MAL WOPR wzięli udział w "Elbląskiej Jesieni Pływackiej". Relację z imprezy nadesłała Iwona Ciecholewska, trenerka MAL WOPR.

O wyjątkowo udanym występie zawodników Sekcji Pływackiej MAL WOPR możemy mówić po zawodach w Elblągu, które odbyły się na nowo otwartej pływalni Dolinka. Aż 35 zdobytych medali, kolejne dwa rekordy okręgu Pauliny Cierpiałowskiej, drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej oraz trzy puchary dla najlepszych zawodników to piękny dorobek pływaków MAL WOPR.
W zawodach na nowoczesnym elbląskim obiekcie udział wzięło 273 zawodników z 13 klubów, w tym reprezentanci zaprzyjaźnionego klubu z Kaliningradu. Malborczycy spisali się fantastycznie. To bez wątpienia najlepszy sezon zawodników MAL WOPR.
Fenomenalna Paulina Cierpiałowska nie dała żadnych szans rywalkom. Pewnie wygrała swoje trzy konkurencje, wywalczając w ten sposób tytuł najlepszej zawodniczki Elbląskiej Jesieni Pływackiej, a do trzech złotych medali w konkurencjach indywidualnych dorzuciła złoto w fantastycznie dysponowanej sztafecie dziewcząt 5x50m stylem dowolnym. Paula przyzwyczaiła nas do swojej absolutnie rewelacyjnej formy, która pozwala jej w każdym niemal występie poprawiać najlepsze wyniki w okręgu. Tak było i teraz. Na dystansach 50 i 100 m stylem dowolnym po raz kolejny ustanowiła nowe rekordy okręgu, poprawiając dotychczasowe, które również, nawiasem mówiąc, należały do niej. Świadczy to o ciągłym progresie naszej młodej pływaczki oraz o właściwej pracy treningowej. Aktualny rekord okręgu na 50 m stylem dowolnym wynosi 31,16 sek., zaś na dystansie dwukrotnie dłuższym 1:08,09. Dodajmy, że nie jest to ostatnie słowo Pauliny, bowiem już w najbliższy weekend wyjeżdża na zimowe mistrzostwa województwa, gdzie będzie walczyć nie o trzy, jak wstępnie zakładały trenerki, ale o cztery nowe rekordy okręgu.
Po trzy medale we wszystkich swoich startach zdobyli również Jakub Grapentyn i Jan Grochecki, którzy dzięki swoim fantastycznym startom wywalczyli puchary dla najlepszego (Kuba) i drugiego (Janek) pływaka zawodów. Jakub, który coraz lepiej spisuje się na dłuższych dystansach, przywiózł z Elbląga dwa złota wywalczone na dystansach 200 m stylem grzbietowym i dowolnym oraz srebro na 100 m stylem dowolnym. Janek z kolei złoto na sprinterskim dystansie 50 m stylem dowolnym oraz dwa srebra na 100 m stylem grzbietowym i zmiennym. Jan, startując także na przedostatniej zmianie sztafety 5x50 m stylem dowolnym, dorzucił do swojego dorobku medal brązowy.
Doskonale na zawodach spisała się dwójka jedenastolatków: Weronika Marchlewska i Maciej Kowalski oraz o rok starsza Anna Włodarczyk. Cała trójka w doskonałym stylu wywalczyła po trzy medale w swoich startach indywidualnych i kolejny w starcie sztafetowym. Na szczególne brawa zasługuje Weronika, która powoli zaczyna wierzyć we własne siły i umiejętności. W Elblągu zdobyła złoto na 50 m stylem dowolnym wyrównując swój rekord życiowy oraz dwa brązowe medale z nowymi rekordami życiowymi w tym samym stylu ale na dystansach 100 i 200 m. Drugie jej zdobyte złoto to wynik fantastycznego występu dziewcząt w sztafecie. W sztafecie tej startowała również Anna Włodarczyk, która we wszystkich swoich czterech startach nie tylko zdobyła medale (dwa złota i dwa brązy) ale również poprawiła dotychczasowe rekordy życiowe. To były wyjątkowo udane zawody dla Ani. Maciej Kowalski wywalczył dwa srebra i dwa brązy, okraszając te zdobycze dwoma rekordami życiowymi na 50 m stylem motylkowym i 100 m stylem zmiennym.
Po trzy medale przywiozły z Elbląga wciąż rozwijające swoje umiejętności Magda Mroczek i Nadia Walentynowicz, a także najmłodsza z dziewcząt, ośmioletnia zaledwie Michalina Zielska. Magda zdobyła trzy medale w każdym kolorze oraz trzy rekordy życiowe, zaś Nadia trzy medale brązowe i dwie nowe "życiówki". Michalina z kolei zaczyna wyrastać na specjalistkę stylu motylkowego, bowiem w tym właśnie stylu na dystansie 50 m wywalczyła złoto. Drugie złoto zdobyła płynąc na pierwszej zmianie sztafety 5x50 m stylem dowolnym, a trzeci medal to srebro zdobyte w stylu grzbietowym, również na 50 m.
Dwa medale to elbląski dorobek Alicji Lewandowskiej (złoto i srebro, a także trzy rekordy życiowe), Natalii Tyborskiej i Nikodema Hermanowicza (oboje zdobyli srebro i brąz oraz dwa po rekordy życiowe).
Pierwsze medale w swojej karierze zdobył 9-letni Kamil Czarnota, który zameldował się trzeci na mecie wyścigu na 50 m stylem grzbietowym, a także wraz z kolegami z klubu stanął na trzecim stopniu podium sztafety 4x50 m stylem dowolnym. W tej samej sztafecie medal brązowy zdobył Konrad Patoka.
W sztafecie dziewcząt z kolei pierwszy medal w karierze, od razu złoty, wywalczyła 9-letnia Weronika Latkiewicz. Warto dodać, że Weronika oprócz medalu wywalczyła w Elblągu aż trzy nowe rekordy życiowe.
Dwa rekordy życiowe, czyli wyznacznik postępu pływaka, wywieźli z Elbląga Agatka Kupińska oraz Piotr Szuryński, a jeden Cezary Gwiazdowski.
Na koniec nie można zapomnieć o debiutantach. Na słupkach startowych po raz pierwszy na zawodach stanęły Martyna i Aleksandra Ziemińska oraz Wiktor Ołdziejewski i Patryk Grapentyn. Cała czwórka, mimo stresu i braku doświadczenia spisała się doskonale. Siostry Ziemińskie zanotowały pierwsze oficjalne rekordy życiowe na 50 m stylem dowolnym i grzbietowym, a Wiktor Ołdziejewski o 0,3 sek. przegrał brązowy medal na 50 m stylem dowolnym. Najbardziej udany debiut zanotował z kolei najmłodszy, siedmioletni zaledwie Patryk Grapentyn. Patryk musiał aż trzykrotnie walczyć z zawodnikami o rok starszymi. Mimo to nie oddał pola, a płynąc na pierwszej zmianie sztafety 5x50 m stylem dowolnym, startując zamiast zawodnika ośmioletniego, wywalczył pierwszy swój medal. Dumy ze złotego krążka nie było końca…
Na ogromne brawa zasługuje cała ekipa MAL WOPR. Piękny puchar wywalczony przez wszystkich startujących pływaków malborskiej sekcji za drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, jest efektem doskonałej pracy na treningach i wielkich ambicji na zawodach. Trwający właśnie sezon obfituje w wyjątkową liczbę pływackich sukcesów pływaków MAL WOPR. Oby trwały one jak najdłużej.