(© Fot. KP PSP w Malborku)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Szybka reakcja mieszkańców, a zaraz potem akcja strażaków zdławiły w zarodku groźnie zapowiadający się pożar budynku mieszkalnego w Królewie (gm. Stare Pole).

Duży budynek w Królewie, zamieszkiwany przez kilka rodzin, zaczął się palić tuż po południu w piątek. Dyżurny Komendy Powiatowej PSP w Malborku odebrał zgłoszenie od policji o godz. 12.17.

- Na miejsce zostały wysłane trzy zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Malbork i jeden zastęp OSP Stare Pole - mówi st. kpt. Janusz Leszczewski, rzecznik prasowy KP PSP w Malborku.

Jeszcze przed dojazdem strażaków akcję gaśniczą podjęli mieszkańcy domu i sąsiedzi. Ogień pojawił się w trudno dostępnym miejscu - paliła się wiatrownica, część poddasza wystająca na zewnątrz budynku. Kilka osób weszło na dach i próbowało ściągać dachówki, rozebrać fragment dachu w miejscu samozapłonu i gasić wodą.

Jeden z mieszkańców nawet ucierpiał, bo upadł wchodząc na górę. Z informacji od rzecznika malborskiej PSP wynika, że na szczęście najprawdopodobniej obrażenia nie były groźne. Strażacy wezwali na pomoc karetkę pogotowia. Do szpitala zostali przewiezieni poszkodowany mężczyzna i jego żona.

Pożar udało się szybko opanować.
- Do miejsca, gdzie pojawił się ogień, strażacy dostali się na autodrabinie - dodaje Janusz Leszczewski.

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Ej , mądrala............ (gość)

Jednym słowem przegrzana ( czytaj - przesilona ) , stara, aluminiowa, PO-pegeerowska fuszerka.
Ela.

do eli (gość)

a np;zwarcie instalacji.....można wymieniaćdużo przykladow. nie mósi być slońca i upalów aby powstal samozaplon. ale ela widac jest nawiedzona i ciężko do niej dociera....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! mądrala.

Ela (gość)

Pożar................
Proszę mnie oświecić jak może powstać samozapłon przy niekorzystnych dla tego zjawiska warunkach atmosferycznych. Rano padał deszcz a o tej porze było pochmurno. Coś musiało tę iskierkę podrzucić........