Leier Olimpico Malbork wygrało 5:2 z GKS Żukowo [ZDJĘCIA]

Leier Olimpico Malbork pokonało na wyjeździe 5:2 GKS Żukowo w ostatniej kolejce rundy jesiennej III ligi kobiet w piłce nożnej. Relację i zdjęcia z meczu nadesłał Jerzy Wnuk-Lipiński, trener Leier Olimpico.

W sobotę (8 listopada) o godz. 12.30 odbył się mecz ostatniej rundy jesiennej pomiędzy drużynami GKS Żukowo i Leier Olimpico Malbork. Mimo osłabienia drużyny z Malborka spowodowanego różnymi kontuzjami i innymi sprawami do Żukowa udało się 12 zawodniczek.
Teoretycznie, Leier Olimpico było faworytem tego spotkania. Nie można było tego powiedzieć po pierwszej połowie gry. Pierwsza część meczu miała kilka odsłon. Przez pierwsze 10 minut to zawodniczki z Malborka miały przewagę w grze, ale gospodynie były czujne w obronie. Następne 15 minut to wyrównana gra i lekka przewaga gospodyń. W 31 minucie, po zamieszaniu w polu karnym na wysokości 14 metrów, bramkarka próbuje złapać piłkę, lecz noga przeciwniczki była szybsza i ze szpica trafia prosto w środek bramki, co dało prowadzenie GKS Żukowo. Po stracie bramki nasze zawodniczki próbowały zmienić wynik, lecz nie udawało się. Dużo lepiej grały w obronie i łapały na pozycjach spalonych przeciwniczki.
Druga połowa miała dużo zmienić w grze. W 41 minucie po indywidualnej akcji ze środka wydostała się Karolina Urbanowicz i strzeliła bramkę na 1:1. Niestety, po kontrze przeciwniczek za zatrzymanie zawodniczki w polu karnym sędzia podyktował rzut karny i zrobiło się 2:1 dla GKS Żukowo. Do końca meczu zostało tylko 13 minut, a wynik był niekorzystny. Walka do końca się opłaca, gdyż w 67 minucie bramkę na 2:2 strzela Izabela Betcher, a kilka minut później (71 minuta) Paulina Lewandowska daje Leier Olimpico prowadzenie 3:2. W 75 minucie na 4:2 strzela Karolina Urbanowicz, a ostatniego gola w tym meczu, w 77 minucie, zdobywa Paulina Lewandowska i ustanawia wynik na 5:2.
Mecz na pewno miał dramaturgię. To tylko świadczy o tym, iż drużyna z Żukowa się rozwija i idzie w dobrym kierunku. Leier Olimpico Malbork na koniec sezonu jesiennego zajmuje 3 miejsce zdobywając 15 punktów i ma jeden punkt straty do lidera - Sztormu Gdańsk. Dziękuję wszystkim zawodniczkom za całą rundę jesienną. Na boisko wracamy wiosną.
Skład: Klaudia Białowąs, Paulina Lewandowska, Martyna Gardyjasz, Karolina Urbanowicz, Marcela Sadowska, Weronika Niezgoda, Olivia Wróbel, Karolina Pawlikowska, Aleksandra Laskowska, Kornelia Cisewska, Izabela Betcher, Jasińska Agata.

Relacja nadesłana przez Jerzego Wnuka-Lipińskiego, trenera Leier Olimpico Malbork

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0