(© Fot. Jacek Skrobisz)

W niedzielę (15 stycznia) także w Malborku zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jednym z tradycyjnych punktów programu akcji charytatywnej są licytacje.

Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy można wspomóc przez wrzucenie pieniędzy do skarbonki wolontariuszy, albo poprzez wylicytowanie przedmiotów oraz różnego rodzaju atrakcji zaproponowanych przez darczyńców. W tym roku licytowana będzie m.in. kolacja z burmistrzem Malborka Markiem Charzewskim.

Jak informuje malborski sztab WOŚP, osoba, która wygra licytację, będzie mogła wybrać dowolną restaurację w Malborku, w której zje kolację z burmistrzem. Rachunek oczywiście pokryje Marek Charzewski. Ta licytacja odbędzie się podczas głównej części Finału WOŚP w Szkole Podstawowej nr 5 przy ul. Wybickiego 32. Początek o godz. 15. Organizatorzy zapewniają, że licytować będzie można też telefonicznie, jeśli uczestnik akcji będzie chciał zachować anonimowość.

Sprawdź też: Program Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Malborku


Inną ciekawą licytacją jest możliwość wzięcia czynnego udziału w wieczornej inscenizacji Oblężenia Malborka 2017. Zwycięzca aukcji będzie też mógł spędzić noc w obozie rycerskim. Otrzyma też naczynie z rogu w kształcie kielicha. Ta aukcja odbywa się na serwisie Allegro i potrwa do 19 stycznia.

Na aukcji Allegro można też wylicytować m.in. biżuterię podarowaną przez Adriannę Zawadzińską, Miss Polski na wózku, voucher na rodzinne zwiedzanie malborskiego zamku, pakiet startowy na zawody Castle Triathlon Malbork, artykuły gospodarstwa domowego i wiele innych. Aukcje znajdują się - TUTAJ

Czytaj także

  Komentarze (33)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Marianek (gość) (Krzesimir )

  Zapomniałeś (łaś) o jednym, Zrobił wiel dla swoich kolesi bez wiedzy, kompetencji i wykształcenia. I Ty masz od Charzewskiego posadę, tylko dlatego, że jesteś z SLD lub od WIlka.
  I nie wiem za co ci płaci, skoro nawet nie umiesz w swoim wpisie go obronić.
  Teleopieka - największy kit. Skończyło się na obietnicach i szumnych zapowiedziach. Zapytaj się w MOPS co z tego pozostało.
  Otwarcie na NGO - czyli na kogo? Na razie preferowani są ludzi z którymi startował w wyborach. Dał im pieniądze, miejsce. A umorzenia dla Niemki?
  TBS - śmieszny jesteś. Jakby mi ktoś dał taką kasę z miasta tak jak dostał TBS, to sam bym wybudował. Poprzedni Prezes zrobił to samo, tylko bez tych środków.
  Twoja lista jest krótka i na dodatek fałszywa, bo nawet przypisujesz mu pomysł na sdś, a to zainicjował kto inny.
  A co do Rychłowskiego - nie obchodzi mnie jego los. Dostał od nas kopa, choć jak tak teraz patrzę, to na jego tle ten szkodnik Charzewski powinien za 1,5 roku dostać takiego kopa od wyborców, by już jego noga więcej w Malborku nie postała!

  Krzesimir (gość) (Alicja)

  Wciąż powtarzacie te same hasła. Przecina. Jeździ. Spotyka się.
  Jakoś negatywy tylko są na niego tu w tajnych komentarzach. Na profilu - nie wyczytałem tylu hejtow co tu. Nawet 5 procent. Jesteście marudami tylko w internecie. Anonimowi. Bezimienni. jesteście nikim.
  Pytasz o obietnice? Teleopieka. Likwidacja MWC, otwarcie na organizacje NGO, budżet obywatelski. Po latach walki doprowadzenie do budowy sdś. Wybudowanie kolejnego TBS.
  Zaraz mi podacie co to tez takiego zrobił rychlowski. Postawił konia. Po 8 latach znalazł pseudo inwestora który do tej pory się nie może zdecydować czy inwestować czy nie. Pozyskał wielkie środki unijne. Szkoda ze na ratusz kasy nie znalazł bo teraz nie ma już na to projektów unijnych. Obiecał sale widowiskowa. Aquapark. Kino. A co zrobił? Wykupił ponad polowe działek. Wybudował swoje budyneczki i na tym tnie kasę. Nachapał się wystarczająco. Ludzie chcą normalności a nie faceta co nosa zadziera i tylko się w gronie swoich czuje bezpiecznie. Czyżby kompleksy miał EX burmistrz?

  Alicja (gość) (romek)

  Szanowny Romku - to może podaj przykład spełnionej obietnicy przedwyborczej Pana Burmistrza. Jak obserwuję poczynania naszego Włodarza, to tak jest "zarobiny" wręczaniem, przecinaniem, spotkaniami, wyjazdami, że na sprawy miasta i jego mieszkańców czasu brakuje

  zmywak (gość) (kelner)

  jak pójdą do gałązki to się okaże, że dobroczyńcą jest sam szef bo podał do stołu, a nie ten co zapłacił.I jeszcze jaką reklamę se zrobi! :D beka!!!

  romek (gość)

  A co by było, gdyby ktoś z was krytykujących został burmistrzem. Stałby się jakiś cud? Wszyscy mieszkańcy byliby zachwyceni?

  Zbójnicek (gość)

  Szanowny Charzewski - gwiazdo WOŚP-owej kolacji. Zapomniałeś Waść o swoich obowiązkach, czego dowodem poniższa dedykacja..., którą mam nadzieję, że (jakosik belfrem kształconym) skumasz ...

  KRZESANY PO DWA - IDZIE Z GÓRY ZBÓJNICEK
  (trad. ad. W.Trebunia, N.Grant)

  „Idzie z góry zbójnicek
  A nie wie ka chodnicek
  Kiz to diasi za zbójnik
  Co on nie wie ka chodnik
  A chłopcy se w karcmie pijom
  Pod kosiarem wilki wyjom
  Pod kosiarem niedźwiedź becy
  Okocił sie tam mo dzieci
  Skocył wilcek do kozicki
  A kozicka do wilcka
  A on za niom do wikliny
  Potargoł jej kudłaciny
  Kozicka sie przelękła”
  ... itd.

  Z DEDYKACJĄ DLA Pani Gospodarz Miasta Barbary Kozickiej, jej pryncypała „charza” i v-ce „wilcka” - NIE_„wdzięczni” mieszkańcy osiedla Stare Miasto w Malborku, szykujący się do składania pozwów za doznane szkody na mieniu i zdrowiu z tytułu szkód doznanych na zalodzonych chodnikach !!!

  Cy się „kozicka” pselęknie po interwencji „wilcka”, co to niechybnie ten tekst w poniedziałek psecyta tego nawet najstarsy zbójnicek nie wie. Jak się nie pselęknie to znacy, że albo „charzu” i „wilcek” to cepry niemrawe i bezjacecne albo obydwa na wywcasach i ... na to „kozicka”: hulaj dusa pikła nima ... mam wylane ... ;)))

  malborczyk (gość)

  A na obiad DONER KEBAP w znakomitej restauracji ELDORADO, zwycięzca ma do wyboru trzy sosy ŁAGODNY, OSTRY lub MIESZANY.

  mark (gość) (Felicjan)

  aleś ty Felek gUpi, to nie ekipa rycha tylko wynik podziału w obozie, najpierw razem wydawali gazetkę a później podzielili się na obóz olchowego i obóz wilkowego, i teraz będą jechać po sobie, zobaczysz to dopiero początek, podobno w zanadrzu maja wiadomość o salonach gier okupowanych przez kryzysowego

  Felicjan (gość) (pytajnik)

  Zapytaj "pana" adama kroblam ile zapłacił za napisanie tego shitu. PO schodzi na psy stosując metody z rynsztoka, a odwagi brak by się przyznać ze to oni zapłacili i zlecili ;)

  Niesmak (gość)

  Arogancja, buta i pycha! A kto to jest? Co to za splendor z typem, który ma pracować dla miasta jeść kolację? W dodatku sam zeżre i sie pochwali. Masakra. Samozaoranie i brak poczucia obciachu redbulnych pomagierów. Wstyd i żenada!

  pytajnik (gość)

  Mam pytanie. Czy ktoś Was wie czyjego autorstwa jest ulotka krytykująca szanownego Pana burmistrza Charzewskiego ? Na tej ulotce nie ma informacji kto jest autorem i wydawcą. Jedynie pod karykaturą figuruje niewyraźny podpis autora grafiki. Taka anonimowa akcja ulotkowa dyskredytująca „dokonania” dwuletnie rządy obecnego burmistrza jest mocnym strzałem obnażającym jego osobistą niekompetencję i merytoryczne dno jego ekipy (także tej której się nie pozbył rezygnując z restrukturyzacji kadr kierowniczych w UM). Jedynym mankamentem słusznej poniekąd ulotki jest brak podania autorstwa. Czyżby autor (autorzy) czegoś się obawiali ???

  Alicja (gość)

  Patrząc na poczynania tego Pana myślę, że należałoby uświadomić Mu, na czym polega funkcja burmistrza Jak długo będzie my czekać na jakieś pozytywne efekty dla miasta i mieszkańców. Póki co boję się otwierać lodówkę, bo może z niej wyskoczyć ten Pan, aby uścisnąć mi rękę albo coś w tym stylu. Może zamiast siebie należałoby zacząć promować miasto?