Liga Juniorów C2. Olimpico Malbork - Sobieski Gniew 2:3 (2:1)

Piłkarki Olimpico Malbork przegrały 2:3 z Sobieskim Gniew w 9 kolejce Ligi Juniorów C2. Relację ze spotkania przysłał Jerzy Wnuk-Lipiński, trener Olimpico.

W niedzielę (13 października) o godz. 14 zawodniczki Olimpico Malbork podejmowały piłkarzy Sobieskiego Gniew w 9 kolejce ligowej. Mecz zaczął się od zdecydowanych ataków obu drużyn, co sprawiało, że pojedynek był prowadzony w szybkim tempie.
Po jednych z ataków Olimpico piłka wyszła na rzut rożny. Po wykonaniu stałego fragmentu gry piłka lobuje bramkarza, tę sytuację ratuje jeden z zawodników z Gniewu, ale piłka trafiła w brodę Karoliny Głowińskiej i wpadła do bramki, co dało prowadzenie dziewczętom. Sytuacja trochę zabawna, ale cóż, tak też może paść bramka.
Po kilku minutach prowadzenie na 2:0 dała zawodniczkom po ładnej akcji Ewelina Pazio. Była trzydziesta minuta, a gra cały czas toczyła się w szybkim tempie. Drużyna chłopców również miała szansę wykonać stały fragment gry, jakim jest rzut rożny. Po zagraniu z rogu piłka trafiła na głowę zawodnika Sobieskiego, a potem do bramki Olimpico. Wynik do przerwy - 2:1.
Druga połowa nic złego nie zapowiadała, gdyż dziewczęta przeprowadziły kilka akcji, ale nieskutecznych, a siły uciekały. Niestety, gdy zaczęła się 55 minuta, widać było, iż ten szybki mecz dużo kosztował zawodniczki, które słabły z minuty na minutę. Każda walczyła na swoim poziomie, ale nie uniknęły błędów podczas gry.
Po jednym dośrodkowaniu z lewej strony zawodnik gości z wyskoku kieruje w stronę bramki piłkę (walka w powietrzu nie jest mocną stroną dziewcząt) i zdobywa bramkę na 2:2. Do zakończenia meczu została minuta i mógł się on skończyć remisem, ale szczęście nas opuściło i po przełamaniu obrony zawodnik Sobieskiego znalazł się sam na sam z bramkarką 16 metrów od bramki i wykonał strzał w prawy róg. Bramkarka nie miała szans na obronę i spotkanie zakończyło się naszą porażka 2:3.
Mecz był bardzo ciekawy, dużo walki jeden na jeden, również ładne akcję z obu stron. Żal tylko niewykorzystanych sytuacji przez napastniczki. Mimo to gratuluję im za dobrej postawy, a przeciwnikom dziękuję za to, że mogliśmy zagrać dobry, dojrzały mecz w wspaniałej atmosferze, jaką stworzyli zawodnicy z obu drużyn.
Skład Olimpico: Klaudia Białowąs, Karolina Głowińska, Julita Głąb, Paulina Lewandowska, Marcela Sadowska, Marcelina Śliwińska, Wiktoria Sokalska, Ewelina Pazio, Martyna Gardyjasz, Olivia Wróbel, Aleksandra Laskowska, Agnieszka Gdaniec, Weronika Niezgoda, Paulina Mańkowska, Weronika Niezgoda, Klaudia Milewska.

Na podstawie informacji nadesłanej przez Jerzego Wnuka-Lipińskiego, trenera Olimpico.