Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

MAL WOPR. Kolejny rekord okręgu Pauliny Cierpiałowskiej

Jacek Skrobisz
Fot. Archiwum MAL WOPR
Najmłodsi zawodnicy Sekcji Pływackiej MAL WOPR rozpoczęli rywalizację w Lidze Pływackiej Dzieci i Młodzików. Relację z zawodów w Człuchowie nadesłała Iwona Ciecholewska, trenerka MAL WOPR.

Pierwsze rundy Ligi Pływackiej Dzieci i Młodzików zakończyły się dla zawodników MAL WOPR kolejnymi wielkimi sukcesami. W trakcie sobotnich zawodów w Człuchowie jedenastoletnia już Paulina Cierpiałowska zanotowała pierwszy rekord okręgu w kategorii 11 lat. Tym razem łupem naszej "gladiatorki" padł trzyletni rekord na dystansie 50 m stylem motylkowym wynoszący dotychczas 33,39 sek.
Rekord życiowy Pauli będący jednocześnie rekordem okręgu 10-latek do soboty wynosił 34,09 sek. Trenerki Dorota Grzywacka i Iwona Ciecholewska liczyły, że zawodniczka MAL WOPR osiągnie czas w granicach 33 sekund. Niewiadomą pozostawały dziesiętne sekundy. Tymczasem, jak przystało na mistrzynię, Paulina nie pozostawiła żadnych wątpliwości i pokonując jako pierwsza sprinterski dystans delfinem w oszołamiającym czasie 32,60 sek mogła się cieszyć z pierwszego rekordu okręgu w kategorii 11 lat.
Przypomnijmy, że pierwszy z 11 rekordów okręgu zdobytych przez naszą zawodniczkę w kategorii rok młodszej miał miejsce dopiero w maju ubiegłego roku. W roku bieżącym wyrzucanie z kronik kolejnych rekordów Paula rozpoczyna już w styczniu... Do tak doskonałego startu, za który otrzymała 418 pkt. FINA, nasza pływaczka dorzuciła jeszcze pierwsza lokatę na 200 m stylem dowolnym, gdzie popłynęła w czasie o sekundę słabszym od swojego rekordu życiowego oraz bezapelacyjnie pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej 11-latek na 56 sklasyfikowanych zawodniczek. Paula ma przewagę aż 140 pkt. nad kolejną zawodniczką i tylko kataklizm mógłby odebrać jej zwycięstwo w lidze. Na ostateczne rozstrzygnięcia musimy jednak poczekać do kwietnia.
Paulina otwierała też zwycięski skład sztafety 4x50 m stylem zmiennym. Nasze pływaczki w składzie Paulina Cierpiałowska, Magda Mroczek, Liliana Szpaczyńska oraz Nadia Walentynowicz nie dały żadnych szans pozostałym ekipom i z przewagą aż 11 sekund i fenomenalnym czasem 2:35,36 nie tylko zwyciężyły, ale również rozpaliły apetyty na dobrą lokatę w majowych mistrzostwach Polski.
Wśród chłopców najlepiej w Człuchowie spisał się Jakub Grapentyn. Nasz zawodnik, który wypada fantastycznie na zawodach, aż dwukrotnie poprawił swoje rekordy życiowe - aż o 8 sekund na 200 m stylem dowolnym, gdzie zajął drugie miejsce, oraz o 5 sekund na 100 m stylem grzbietowym zajmując w tym wyścigu pechowe 4 miejsce. Po pierwszej rundzie Kuba zajmuje doskonałe 4 miejsce na 49 sklasyfikowanych zawodników ze stratą tylko 29 pkt. do trzeciego.
Równie dobrze wypadli na człuchowskich zawodach: Magda Mroczek, która dwukrotnie poprawiała swoje rekordy życiowe na 100 m grzbietem i 200 m kraulem zajmując odpowiednio 2 i 4 lokatę oraz Konrad Patoka, który zanotował życiówkę na 50 m stylem motylkowym oraz 4 miejsce na 200 m stylem dowolnym. Magda zajmuje 5 miejsce w klasyfikacji 11-latek, Konrad jest z kolei 7.
Na wielkie brawa zasługuje też dziesiąta w generalce Nadia Walentynowicz, która ma na swoim koncie dwa nowe rekordy życiowe: na 50 m stylem motylkowym i 200 m stylem dowolnym.
Po jednym rekordzie życiowym zaliczyli: Liliana Szpaczyńska, Aleksandra Ziemińska, Piotr Szuryński, Kamil Czarnota oraz Wiktor Ołdziejewski. Ten ostatni po pierwszej rundzie zajmuje bardzo dobre 12 miejsce na 43 sklasyfikowanych 10-latków.
Nie możemy też zapomnieć o debiutującej na tak dużej imprezie Darii Gorjainow. Nasza najmłodsza wiekiem i stażem pływaczka nie dała się tremie i po dwóch bardzo dobrych występach zajmuje doskonałą jak na debiut 33 lokatę na 51 sklasyfikowanych zawodniczek. Warto dodać, że nasi najmłodsi pływacy zajęli w klasyfikacji generalnej bardzo wysokie 4 miejsce na 12 ekip, a wyprzedziły ich tylko szkoły sportowe.
Dzień po zawodnikach w kategorii dzieci na słupkach startowych w Tczewie stanęli młodzicy. Tu najlepiej spisał się Maciej Kowalski. Maciek, który wykonuje na treningach doskonała pracę, zanotował w Tczewie dwa rekordy życiowe, w tym jeden na 400m stylem dowolnym poprawiony aż o 12 sekund. Dzięki tak dobrym występom Maciej zajmuje bardzo dobrą, 9 lokatę wśród 44 bardzo silnych jedenastolatków.
Doskonale spisały się także dziewczęta. Weronika Marchlewska z trzema rekordami życiowymi, w tym jeden fantastyczny wynik w sztafecie 4x50 m stylem dowolnym (33,17 sek.) oraz Alicja Lewandowska, która aż o 18 sekund poprawiła swój najlepszy wynik na 400 m stylem dowolnym.
Także o kilkanaście sekund poprawił swój rekord życiowy Jan Grochecki na dystansie 200 m stylem grzbietowym. Oboje nasi pływacy: Janek i Alicja są od stycznia posiadaczami trzeciej klasy sportowej w pływaniu, a swój poziom sportowy potwierdzili w trakcie zawodów w Tczewie.
Julia Więckiewicz i Cezary Gwiazdowski po raz pierwszy na zawodach mieli możliwość konfrontacji swoich sił w konkurencjach 100 m stylem klasycznym oraz 200 m stylem grzbietowym. Oboje wypadli bardzo dobrze, zanotowali swoje pierwsze rekordy życiowe. Do puli rekordów życiowych jeden na 100 m stylem klasycznym dorzuciła też trzynastoletnia Natalia Tyborska.
Nasi najmłodsi pływacy do ostatecznych rozstrzygnięć będą czekać aż do kwietnia, tymczasem już w najbliższą sobotę na drugą rundę ligi wyjeżdżają najstarsi. Juniorzy 14-19 lat będą rywalizować w Gdańsku o kolejne życiówki i awanse w klasyfikacjach generalnych.

Relacja Iwony Ciecholewskiej, trenerki MAL WOPR

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wywiad z prezesem Jagiellonii Białystok Wojciechem Pertkiewiczem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto