MAL WOPR z sukcesami w Norda Swim. Dwa nowe rekordy okręgu Pauliny Cierpiałowskiej

Zawodnicy Sekcji Pływackiej MAL WOPR wystartowali podczas ogólnopolskich zawodów Norda Swim we Władysławowie. Paulina Cierpiałowska pobiła podczas imprezy dwa kolejne rekordy okręgu. Relację z zawodów nadesłała Iwona Ciecholewska, trenerka MAL WOPR.

O sukcesie Pauliny Cierpiałowskiej można już mówić jako o wydarzeniu w historii Malborka. Nasza młoda pływaczka, trenująca w MAL WOPR pod okiem Doroty Grzywackiej i Iwony Ciecholewskiej, została w miniony weekend czterokrotną rekordzistką okręgu pomorskiego w pływaniu. Do dwóch rekordów wywalczonych na początku miesiąca w Elblągu dorzuciła kolejne dwa, tym razem płynąc jak natchniona na zawodach we Władysławowie.
W trakcie pierwszego dnia Ogólnopolskich Zawodów Pływackich NORDA SWIM Paulina pokonując dystans 100 m stylem dowolnym w czasie 1:10,11 pobiła rekord okręgu zawodniczki Solexu Lębork sprzed 12 lat, który wynosił 1:10,56. Jednak prawdziwą klasę i doskonałą formę pokazała drugiego dnia zawodów startując na dystansie 100 m stylem motylkowym ze starszymi zawodniczkami w formule PK (poza konkursem). 25-letni (!) rekord zawodniczki ze Słupska wynoszący 1:23,91 pobiła w fantastycznym stylu pokonując ten trudny dystans w czasie 1:20,66.
Do pobicia pozostał Pauli rekord na 50 m stylem dowolnym, do czego brakuje jej 0,11 sek… Mamy jednak nadzieję, że jeszcze w tym sezonie również i ten rekord padnie łupem naszej fantastycznej pływaczki. Aktualnie nasza zawodniczka jest bezsprzecznie najlepszą pływaczką w województwie, co zapewne potwierdzi z przyszłym tygodniu podczas finału Ligi POZP. Liczymy również na podobną postawę podczas majowych mistrzostw Polski w kategorii wiekowej 10-latek. Gratulujemy malborskiej pływaczce tak doskonałych występów i fantastycznej formy!
Powody do zadowolenia mają po zawodach we Władysławowie wszyscy pływacy oraz trenerki Sekcji Pływackiej MAL WOPR. Zawody, które zgromadziły na starcie 449 zawodników z 25 klubów stały na bardzo wysokim poziomie. Takim też poziomem wykazali się malborscy pływacy, którzy przywieźli z Władysławowa aż 20 medali, w tym 9 złotych, 6 srebrnych i 5 brązowych.
Dwie zawodniczki, Paulina Cierpiałowska i Alicja Krauze, zostały też uhonorowana okazałymi pucharami dla najlepszych zawodniczek zawodów.
Warto również odnotować puchar dla najmłodszych zawodników z roczników 2004-2005, którzy o jeden punkt przegrali pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej. W tej kategorii na wielkie brawa zasługują wszyscy medaliści MAL WOPR: Liliana Szpaczyńska, najlepsza po 100 m stylem klasycznym, Nadia Walentynowicz, która doskonale popłynęła dystans 100 m stylem zmiennym i z czasem 1:32,72 wywalczyła miejsce drugie, Jakub Grapentyn, który z nową życiówką na 100 m stylem grzbietowym lepszą aż o 10 sek. od poprzedniej także wywalczył drugi stopień podium, podobnie Maciej Kowalski i Alicja Lewandowska, drudzy po 50 m stylem motylkowym, Magda Mroczek, która zdobyła trzecie miejsce na 100 m stylem grzbietowym z fantastycznym rekordem o 10 sek. lepszym od dotychczasowego oraz Piotr Szuryński - trzeci na 100 m stylem klasycznym.
Duże brawa za bardzo dobra postawę i wspaniałe wyniki na zawodach należą się również tym, którzy nie zdobyli co prawda medali, ale udało im się, i to w większości, znacznie poprawić dotychczasowe rekordy życiowe. Dwa rekordy życiowe oraz pechowe 4 i 5 miejsce w konkurencjach zajął coraz lepiej spisujący się dziesięciolatek, Konrad Patoka. Również w obu startach nowe "życiówki" wywalczyli: Weronika Marchlewska, Cezary Gwiazdowski, Piotr Pliszka i Maja Szpalerska. Dobra postawą wykazali się także Nikodem Hermanowicz, który wciąż nabiera doświadczenia i obycia na zawodach oraz Paweł Tchórzewski, który wraca do pływania po przewlekłej kontuzji. Obaj walczyli o jak najlepsze czasy w swoich startach. Nasi najmłodsi spisali się doskonale i z pewnością nie raz jeszcze usłyszymy o ich sukcesach pływackich.
Po zawodach najmłodszych miejsca na słupkach startowych zajęli zawodnicy z roczników 2000-2003. Naszą ekipę na dwudniowych zawodach reprezentowała 13 zawodników. W tej kategorii wiekowej do doskonałych występów przyzwyczaiła nas już czternastoletnia Alicja Krauze. Również i tym razem Ala zaprezentowała fantastyczną dyspozycję. Wywalczyła cztery złote medale we wszystkich swoich startach poprawiając w nich również swoje i tak już wyśrubowane rekordy życiowe. Warto odnotować doskonałą "życiówkę" Ali na 200 m stylem dowolnym, która jest koronną konkurencja naszej pływaczki. Alicja pokonując ten dystans w czasie 2:11,31 wywalczyła aż 606 pkt. FINA poprawiając tym samym własny rekord klubu w kategorii najlepszego wyniku punktowego. Ala nie miała sobie równych na zawodach i po ich zakończeniu mogła się cieszyć z okazałego pucharu odebranego z rąk burmistrza Władysławowa. Każde kolejne zawody to kolejne rekordy naszej fantastycznej pływaczki. Aż strach pomyśleć co będzie pod koniec sezonu…
Doskonałą formę zaprezentowała na zawodach Norda Swim piętnastoletnia Julia Sobczyńska. Nasza zawodniczka specjalizująca się w stylu motylkowym i grzbietowym wywiozła z Władysławowa cały worek medali. Julia wywalczyła dwa złota na dystansach 100 m stylem motylkowym i grzbietowym oraz dwa srebra na 200 m stylem grzbietowym i 50 m stylem motylkowym, poprawiając w tym ostatnim swój dotychczasowy rekord życiowy. Nasza pływaczka po raz pierwszy w swojej karierze uzyskała też wynik poniżej 30 sek. na 50 m stylem dowolnym, pokonując ten dystans w wyścigu sztafetowym 4x50 m w czasie 29,94 sek.
Dwa brązowe medale do dorobku medalowego klubu dorzucili w wyścigu na 100 m stylem motylkowym: Agnieszka Walczak (poprawiając przy okazji trzy rekordy życiowe w swoich startach) oraz fantastycznie predestynowany na zawodach we Władysławowie Konrad Kubicki. Konrad w trzech startach indywidualnych oraz w sztafecie 4x50 m stylem dowolnym poprawił swoje dotychczasowe rekordy życiowe. Warto podkreślić rekord na 50m stylem motylkowym, po raz pierwszy w karierze, poniżej 30 sek. (29,79 sek.) oraz medalowy występ na dystansie dwukrotnie dłuższym.
Aż sześć rekordów życiowych i brązowy medal na 200m stylem klasycznym wywalczyła na zawodach we Władysławowie Anna Włodarczyk. Doskonałe rezultaty w startach indywidualnych, gdzie znacząco poprawiała "życiówki", okrasiła dwoma rekordami w sztafetach płynąc na swojej zmianie kraulem i klasykiem.
Cztery rekordy życiowe z kolei to dorobek Szymona Ochocińskiego, który ma ogromny potencjał, co przy odpowiedniej motywacji z pewnością skutkowałoby jeszcze lepszymi wynikami. Trzy "życiówki" w startach indywidualnych wywalczyli: Natalia Tyborska, która z pewnością może zaliczyć start we Władysławowie do wyjątkowo udanych oraz Paweł Włodarczyk, który poprawił także wynik na 50 m stylem dowolnym płynąc w sztafecie.
O dużym pechu może mówić Michał Wójtowicz, który mimo dwóch nowych rekordów życiowych zajął w swoich startach 4, 5 i 6 miejsce. Również dwa rekordy indywidualne i jeden w sztafecie ma na swoim koncie Maciej Wojtczak. Jeden z kolei rekord indywidualny i drugi w sztafecie stylem dowolnym to dorobek Moniki Zuchniewskiej, zaś Karolina Lisowska zaliczyła "życiówkę" płynąc zmianę sztafety stylem grzbietowym.
Zawody we Władysławowie były dla zawodników MAL WOPR wyjątkowo udane. Nie mogą oni niestety cieszyć się zbyt długo ze swoich sukcesów. Przed nimi bowiem ostatnie rundy Ligi Województwa Pomorskiego, do których już wznowili przygotowania. Czy uda się im utrzymać dobre lokaty wywalczone w poprzednich rundach dowiemy się już za tydzień.