Malbork. Kandydat na burmistrza Paweł Dziwosz spotkał się z mieszkańcami

KWW Nasz Malbork 2018 oraz kandydat na burmistrza Malborka Paweł Dziwosz spotkali się w piątek 5 października z mieszkańcami Śródmieścia, aby przedstawić swój program wyborczy oraz podyskutować o sprawach, które interesują mieszkańców.

Piątkowe wydarzenie było trzecim zorganizowanym przez komitet wyborczy spotkań z mieszkańcami malborskich dzielnic. Kandydat na burmistrza, a także kandydaci na radnych odpowiadali na pytania mieszkańców i dyskutowali o bieżących sprawach miasta.

Wśród zapytań mieszkańców pojawiły się m.in. kwestie dotyczące braku miejsc pracy oraz nowych inwestycji i zakładów pracy, które generowałyby nowe miejsca zatrudnienia.

- W Malborku jest bardzo wysokie bezrobocie, a we wskaźnikach wyglądamy źle w porównaniu do takich miast jak Kwidzyn, Tczew, nawet Sztum. Ciężko mi odpowiadać za poprzedników dlaczego nie pozyskiwali inwestorów, ale mogę państwa zapewnić, że po pierwsze w Malborku jest 10,5 hektarowy grunt, który w planie zagospodarowania przestrzennego został zapisany jako tereny pod przemysł. Ja tam bywam, widzę tę działkę i ja będąc inwestorem bym w tą działkę nie zainwestował, ponieważ nie jest ona odpowiednio przygotowana, rosną tam drzewa, krzaki, a to też pokazuje podejście - mówił kandydat na burmistrza Paweł Dziwosz.

- Uważam również, że za inwestorem trzeba jeździć, niestety wiele szans zostało już zmarnowanych, a trzeba podkreślić, że Malbork jest miastem ograniczonym powierzchniowo. Przez lata wyprzedawano grunty miejskie, a jeśli dalej będziemy prowadzić taką politykę, to za chwilę wyprzedamy wszystko i nie będziemy mieć żadnych wpływów do budżetu - mówił kandydat.

Dziwosz poruszył również kwestię odwołania przez obecnego burmistrza Marka Charzewskiego przetargu na sprzedaż terenu inwestycyjnego na Piaskach. - Burmistrz ogłosił przetarg, nikt do przetargu nie stanął, w związku z czym burmistrz ogłosił drugi przetarg. Nie doszło do tego przetargu, burmistrz go unieważnił, twierdząc, że to przedwyborcza przepychanka i że zostanie on ogłoszony po wyborach. Uważam, że tego inwestora może już nie być, ale nie twierdzę, że tak będzie. Oczywiście to tylko moje przypuszczenia - dodał samorządowiec i zapewnił, że postara się zrobić wszystko, aby inwestycja doszła do skutku.

Kandydat na burmistrza poruszył także kwestie m.in. spółki ZGKiM, a także pozyskiwania zewnętrznych środków na inwestycje i budowy mieszkań komunalnych.

ag

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

11.10.2018, 17:42

Każdy byle nie Charzewski. Straciliśmy już cztery lata. Tczew i Kwidzyn odjechały daleko. Teraz przegania nas nawet Sztum! Nawet SZTUM!!! Ogarnijcie się ludzie ludzie. Czas pogonić obecną bandę zanim narobią większych szkód!!!

09.10.2018, 17:50

Nic glupiego nie powiedzial, ale madrego tez nie..

08.10.2018, 14:43

Szkoda, że kandydaci na burmistrza są aktywni tylko miesiąc przed wyborami...

08.10.2018, 12:21

Czy to wazne ile osob bylo? Chodzi o stosunek kandydata do ludzi - sam wyxhodzi a nie czeka w Urzedzie miasta na petentow.

08.10.2018, 10:14

Powinno byc napisane- spotkał się z 5 mieszkańcami.Wtedy byłaby to prawda.

07.10.2018, 11:04

Bardzo trafna uwaga ,,Buli". To typowy związkowiec-karierowicz , który nigdy chyba rąk sobie pracą nie ubrudził.

07.10.2018, 07:32

Nie zaglosuje na Dziwosza. Pracuje chyba poza Malborkiem. Jako radnego nie widzialem go na miescie, no chyba ze byla prasa i robili zdjecia.

06.10.2018, 23:04

Jak ich bylo dziesięcioro to i tak 3 razy tyle ile bylo u Charzewskiego.Pretensje raczej do partyjniaków którym jest na rękę robienie wody z mózgu ludziom przed wyborami.Ludzi bylo 22 osoby trzeba bylo liczyć uważnie

06.10.2018, 21:31

No tak,spotkal się rzeczywiście może ich byłoz dziesiecioro a może nie.Bo reszta to kandydujacy do żłobu - niestety.Tych z przykrościa stwierdzam- była przewaga.

06.10.2018, 21:29

Znam od lat osobiście pana Pawła Dziwosza a własciwie obydwu panow Dz. Niestety ,nie zagłosuje na tego człowieka.

06.10.2018, 20:51

Do: Głosujący, Ty musiałeś być, w końcu kandydujesz Paweł!!!

06.10.2018, 20:50

Jednego fircyka w garniaku już mieliśmy, starczy tego lansu!!! Charzewski zostaję!!!

06.10.2018, 19:19

A ja bylem i mi sie podobalo :) jedyny kandydat, ktory mial odwage przyjsc do nas na osiedle

06.10.2018, 15:50

Ciekawe? czy wie?

06.10.2018, 15:33

Lepiej na tego Dziwosza niż na Charza który chyba tylko chodzi i mówi dzień dobry

06.10.2018, 14:32

Rewelacja. O to właśnie chodzi żeby wyjść do ludzi a nie tylko chodzić na bankiety! Powodzenia Panie Dziwosz

06.10.2018, 14:31

Super sprawa! Najlepszy kandydat na burmistrza. Ludzie zastanówcie się i zacznijcie wreszcie myśleć. Dlaczego Wy nie widzicie tego że jest jedynym normalnym kandydatem?

06.10.2018, 14:14

Fajnie że wychodzą do ludzi

06.10.2018, 13:12

Jakie tlumy taki wynik czyli? żenada tyle w temacie.

06.10.2018, 12:37

Myśląc logicznie , z zaproponowanych nam kandydatów do objęcia funkcji burmistrza w nadchodzącej kadencji - obecny pan Marek Charzewski jest niestety najlepszy .Więc jak myślicie - Na kogo oddać głos ???? To chyba jasne. To ,że niektórzy mają pobożne życzenia ,to już inna sprawa.

06.10.2018, 09:20

Panie DZ. mam szczere przeczcie,ze nie zostanie pan ani jednym ani drugim.Oczywiście przeczucia moga byc mylne ,ale...........

06.10.2018, 07:55

Niestety żaden kondydat poza festiwalem obietnic, nie przedstawił żadnego pomysłu jak je ma zamiar zrealizować. W zakresie miejsc pracy burmistrz nie jest w stanie zrobić nic, ponieważ tak jak mówi ten kandydat w zasadzie na inwestycje nie ma miejsca. Ostatni inwestorzy jakich to miasto widziało, to albo zbankrutowali, albo tylko spekulują gruntami. Miasto powinno natychmiast naliczyć kary za brak realizacji inwestycji na Sierakowskich, a w konsekwencji wywłaszczyć parkingowych hochsztaplerów.

06.10.2018, 07:29

Zacznijcie być kompetentni i przed odpowiedzią szczerze wysłuchajcie innych.

06.10.2018, 00:36

Uwielbiamy hejterów na zamówienie 😊 Pozdrawiamy Was Jurku, Darku, 😉