Konkurs podzielono na dwie kategorie: plastyczną oraz literacką. Artystyczne zmagania zorganizowało Archiwum Państwowe w Malborku. W poniedziałek 14 maja w siedzibie placówki, odbyło się uroczyste wręczenie nagród oraz wyróżnień. Uczniowie odebrali gratulacje od burmistrza Malborka Marka Charzewskiego.

Konkurs był skierowany do uczniów szkół podstawowych, a także młodzieży z klas gimnazjalnych z powiatów: malborskiego, elbląskiego, nowodworskiego, kwidzyńskiego i braniewskiego.

- W tym roku obchodzimy stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, więc tym konkursem chcieliśmy zachęcić dzieci i młodzież, aby zainteresowali się historią i dziejami Polski - tłumaczyła podczas uroczystości rozdania nagród dyrektor Archiwum Państwowego w Malborku Małgorzata Janusz. - Tematyka konkursu nie była łatwa, uczestnicy za pomocą materiałów historycznych, mieli za zadanie przedstawienie jednego dnia z życia marszałka Józefa Piłsudskiego. Otrzymaliśmy prace konkursowe, które pozytywnie zaskoczyły nas dojrzałym oraz niecodziennym podejściem do tematu.

Prace uczniów oceniało jury w składzie: Małgorzata Janusz – dyrektor Archiwum Państwowego w Malborku, Tomasz Kukowski – kierownik Archiwum Państwowego w Malborku, Agnieszka Daniłów – dyrektor Powiatowego Ogniska Plastycznego w Malborku oraz Joanna Sawczuk – nauczycielka języka polskiego ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Malborku.

Organizatorzy konkursu poinformowali również, o ogromnym zainteresowaniu konkursem. Uczniowie przygotowali 111 prac plastycznych oraz 12 prac pisemnych.

Poniżej przedstawiamy listę laureatów oraz osób wyróżnionych w konkursie:

Kategoria plastyczna:

I miejsce – Jeremiasz Modzelewski, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim
II miejsce – Paweł Stęplowski, Szkoła Podstawowa w Otłowcu
III miejsce – Manuel Plichta, Szkoła Podstawowa w Otłowcu

wyróżnienia:
Mateusz Wermuth, Szkoła Podstawowa w Krynicy Morskiej,
Oliwia Tchórzewska, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Szkoła Podstawowa Nr 10 w Malborku,
Bartosz Jendernalik, Zespół Szkół i Przedszkola w Miłoradzu,
Lena Kos, Szkoła Podstawowa w Chruścielu,
Anna Maryjko, Szkoła Podstawowa w Chruścielu,
Oksana Biłas, Szkoła Podstawowa w Pieniężnie,
Damian Głuszczuk, Szkoła Podstawowa w Ryjewie,
Marcelina Baźmierowska, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Sztumie,
Krzysztof Lepak, Szkoła Podstawowa w Zwierznie,
Daria Lech, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Drewnicy

Kategoria pisemna:

I miejsce – Gabriela Kuczyńska, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Malborku,
II miejsce – Karol Przybysz, Zespół Szkół w Gronowie Elbląskim,
III miejsce – Zuzanna Wiączek, Szkoła Podstawowa w Straszewie

wyróżnienia:
Dominika Wrzochalska, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Malborku,
Jolanta Gul, Szkoła Podstwowa Nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim,
Mateusz Serocki, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Sztumie

Urząd miasta

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

fan Dziadka (gość)

Bartku Jendernalik, gratulacje, musisz mieć talent, cały Miłoradz -a także Mama Marzena i Tata Dawid mogą być z Ciebie dumne! ;)))

A'Tomek (gość) (romek)

I co, zbierałeś nagrody, romuś? To teraz cuś sobie o Dziadku poczytaj. Np. to:Kto nie był socjalistą za młodu, ten na starość będzie skurwysynem."