Malborskie przedszkolaki już w świątecznym nastroju. W przedszkolach odbywają się jasełka, do których maluchy przygotowywały się od kilku tygodni.

W Przedszkolu nr 10 dzieci we wszystkich grupach wiekowych przedstawiły świąteczne jasełka, prezentując swoje umiejętności aktorskie i wokalne (zdjęcia nr 1-6).

- Przedszkolaki wcieliły się w postaci Świętej Rodziny, aniołów, pasterzy, królów i krasnoludków. Świąteczny klimat podkreślały tradycyjne kolędy i współczesne pastorałki. Występ w jasełkach był szczególnym wydarzeniem dla najmłodszych przedszkolaków i ich rodziców. Dla trzylatków było to zupełnie nowe doświadczenie i łączyło się z wielkimi emocjami. Na zakończenie dzieci przygotowały dla rodziców niespodziankę. Poczęstowały gości świątecznymi pierniczkami, które samodzielnie wykonały wcześniej w przedszkolu - informuje Agnieszka Czechowska-Piękoś z Przedszkola nr 10.

W Przedszkolu Czerwony Kapturek, dla odmiany, jasełka odbyły się na świeżym powietrzu i zgromadziły rodziców wszystkich grup wiekowych (zdjęcia nr 7-14). Po kolei pastorałki zaprezentowały maluchy z poszczególnych grup. Tradycyjnie już kolędowanie zostało uwiecznione na płycie, którą rodzice mogli kupić po występach. Dochód jak zwykle zostanie przekazany na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Podobne spotkania odbywają się we wszystkich przedszkolakach, ale bywa, że przedszkolaki wychodzą też "na zewnątrz" ze świątecznym pozdrowieniem. Na przykład maluchy z Bratka udekorowały choinkę w malborskim oddziale BZ WBK (zdjęcia nr 15-17). Przy okazji zwiedziły bank, zostały nawet wpuszczone do skarbca.

Jeśli chcesz nam wysłać świąteczne zdjęcie ze swojego przedszkola, może to zrobić na adres malbork@naszemiasto.pl lub za pomocą poniższego formularza.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!