Malborscy karatecy przywieźli medale z Grodziska Wlkp. Świetny występ młodzików

rk
12-osobowa reprezentacja karateków z Malborka uczestniczyła w mistrzostwach makroregionu zachodniego i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Bardzo dobrze spisali się młodzicy, a spośród nich najlepiej Hubert Philipp.

Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego Karate Kyokushin oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików odbyły się w Grodzisku Wielkopolskim. Organizatorem zawodów był Grodziski Klub Karate Kyokushin kierowany przez sensei Krzysztofa Szeffnera. W nowoczesnej hali sportowej rywalizowało ok. 190 zawodników z 28 klubów z Polski północnej i zachodniej.

Malborski KKK reprezentowała nie tylko 12-osobowa drużyna zawodników, ale też Wojciech Kunicki i Lesław Wądołowski, którzy sędziowali turniej.

- Wielką niespodziankę sprawili młodzicy. W tym doborowym towarzystwie bezdyskusyjnie wygrali Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Najlepszym młodzikiem turnieju został Hubert Philipp, który zajął 1 miejsce w kata (układy techniczne) i 2 miejsce w kumite (wolna walka) – informuje Wojciech Kunicki, prezes i trener MKKK.

W kategorii młodzików na podium stawali także: Zuzanna Jaremko z Kwidzyna (MKKK ma swoje sekcje w Malborku, Kwidzynie, Sztumie i Elblągu) – 1 miejsce w kumite, Kamil Bieliński – 2 miejsce w kumite i Miłosz Wolak – 3 miejsce w kata.

W ocenie trenera, słabiej wypadli seniorzy i juniorzy, jednak i tak zajęli wysoką, 5 lokatę w klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Makroregionu Zachodniego. Medale zdobyli: Marcin Kondra - 2 miejsce w kumite seniorów i 3 w kata, Dariusz Wiśniewski – 2 w kumite oldbojów +85 kg, Paweł Madajczak z Kwidzyna – 3 w kumite -70 kg, Marta Owedyk – 3 w kata seniorek i Przemysław Szałkowski, jedyny junior, który przebił się do strefy medalowej - 3 miejsce w kumite juniorów -75 kg.

- Wszyscy wymienieni zawodnicy zdobyli prawo startu w Mistrzostwach Europy, które odbędą się 9 maja br. w Berlinie. Kolejnym obowiązkowym startem kontrolnym dla nich będzie bardzo silnie obsadzony turniej IKO w Piasecznie 29 marca – informuje Wojciech Kunicki.