Medale kajakarzy Nogatu Malbork na koniec sezonu startowego

Kajakarze Nogatu Malbork zdobyli trzy medale w Człuchowie podczas regat kończących sezon startowy. Teraz zawodników Nogatu czekają konsultacje szkoleniowe w Wałczu - informuje Nogat Malbork.

Kajakarze Malborskiego Klubu Sportowego Nogat wrócili z regat zakończenia sezonu, które odbyły się w niedzielę w Człuchowie. Były to oficjalne regaty kończące sezon startowy rozgrywane na dystansie 3 km. Zawodnicy z Malborka wrócili z medalami i satysfakcją po bardzo dobrym występie.
W kategorii K-1 juniora starszego zwyciężył Jakub Wyczółkowski pozostawiając pozostałych rywali znacznie za sobą. W kategorii K-2 juniorów młodszych drugie miejsce zajęli Maciej Cyganowski i Kamil Gołębiewski.
W konkurencji K-1 brązowy medal wywalczył Patryk Górski.
- W wyścigu tym wystartowało 12 zawodników, lecz nagłe załamanie się pogody przy silnym bocznym wietrze i fali spowodowały to, że ukończyło go tylko pięciu kajakarzy. Pozostałe osady po wywróceniu się nie ukończyły wyścigu - informuje Andrzej Lewandowski, trener Nogatu Malbork.- Był to ciężki sprawdzian umiejętności zawodników zmagających się nie tylko z rywalami, ale również sprawdzian silnego charakteru.
Przed zawodnikami Nogatu jeszcze ostatni bardzo ważny start - Jesienna Ogólnopolska Konsultacja Szkoleniowa Juniorów, która odbędzie się w dniach 18-20 września na terenie Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Wałczu.
- Celem przeprowadzenia konsultacji jest sprawdzenie przygotowania i wyselekcjonowanie grupy zawodników, którzy zostaną objęci przygotowaniami do regat międzynarodowych w roku 2014 i wyłonienie kadry narodowej juniorów - wyjaśnia Andrzej Lewandowski.
W ciągu trzech dni zawodnicy będą rywalizować ze sobą i zostaną poddani serii sprawdzianów i badań:
1. Sprawdzian specjalistyczny K-1 na dystansach 2000 m i 1000 m
2. Sprawdzian biegowy na dystansie 1500 m
3. Wyciskanie i dociąganie sztangi w czasie 2 minut, z obciążeniem 50 procent masy ciała mierząc pracę
4. Sprawdzian pływacki na dystansie 200 m
5. Sprawdziany: koordynacji ruchowej i precyzji ruchu - rzuty piłką prawą i lewą ręką oraz bieg na dystansie 30 m z pomiarem fotometrycznym czasu biegu