Kajakarze Nogatu Malbork wzięli udział w kończących sezon regatach kajakowych na jeziorze Rychnowskim w Człuchowie. Uplasowali się w nich na czołowych pozycjach.

W regatach kajakowych w Człuchowie Malborski Klub Sportowy Nogat reprezentowany był przez grupę młodzików. W imprezie wzięli udział zawodnicy z województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego, którzy rywalizowali na dystansach 500, 1000 i 2000 metrów.

- Najlepszym kajakarzem z grupy młodzików okazał się Wiktor Żarski, który zdominował wyścigi na 1000 i 2000 metrów - relacjonuje Andrzej Lewandowski, trener Nogatu Malbork. - W tej samej kategorii klubowy kolega Wiktora - Dominik Szubert - na dystansie 1000 metrów zajął drugie miejsce, a w wyścigu na 2000 metrów uplasował się na trzeciej pozycji.

W łącznej klasyfikacji dwóch wyścigów Wiktor Żarski stanął na najwyższym stopniu na podium, natomiast Dominik Szubert ostatecznie zajął trzecie miejsce.

- Na wyróżnienie zasługuje również Jakub Majkrzak, który w kategorii dzieci ścigał się na dystansie 500 metrów i został sklasyfikowany na drugim miejscu. Uzyskane wyniki świadczą o dobrze przepracowanym sezonie przez zawodników. W regatach zaczynających sezon chłopcy nie zdołali wskoczyć na podium, jednak po ciężkiej pracy na treningach w czasie całego sezonu pojawiły się ich pierwsze sukcesy w przygodzie z kajakarstwem - informuje Andrzej Lewandowski.

Kajakarze Nogatu będą trenować na wodzie do końca października, ponieważ przed nimi jeszcze starty w jesiennej konsultacji do kadry narodowej w Wałczu.
- Po tym sprawdzianie zaczną okres przygotowawczy do następnego sezonu, w którym głodni sukcesu młodzi adepci powalczą o najwyższe trofea na arenie ogólnopolskiej - wyjaśnia szkoleniowiec Nogatu Malbork.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!