MPS Volley Malbork w piątym meczu w PALPS gorszy od Energi Elbudremu Gdańsk

rk
R. Konczyński
Pewnie kiedyś musiało to nastąpić... Drużyna MPS Volley Malbork przegrała swoje pierwsze spotkanie w rozgrywkach Pomorskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej.

W hali sportowej II Liceum Ogólnokształcącego malborska drużyna uległa zespołowi Energi Elbudremu Gdańsk 1:3. Wbrew temu, co pokazuje wynik, mecz był bardzo wyrównany. Pierwszego seta dość wyraźnie przegrali gospodarze do 19, ale drugi był już niezwykle zacięty - malborczycy byli jednak gorsi (26:28). Za to trzecią partię rozstrzygnęli na swoją korzyść bez cienia wątpliwości (25:15). W czwartym secie walczyli o doprowadzenie do tie-breka, ale niestety nie udało się, chociaż byli blisko, bo przegrali tylko 23:25.

- Najbardziej szkoda końcówek w drugim i czwartym secie. Przeciwnicy grali równiej i wykorzystywali nasze błędy - podsumowuje Jakub Nowak z MPS Volley Malbork.

To było piąte spotkanie ekipy MPS Volley w PALPS. Wszystkie pozostałe wygrała i jest wiceliderem. W najbliższą niedzielę spotka się na wyjeździe z Suchanikiem Gdańsk.

MPS Volley jest mistrzem Malborskiej Ligi Piłki Siatkowej, więc broni tytułu w obecnych rozgrywkach, które osiągnęły półmetek. Do rozegrania pozostały jeszcze cztery kolejki. Najbliższa odbędzie się 20 stycznia.