Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Narodowy Test Słuchu w Malborku. W słuchobusie będzie można zbadać się za darmo

rk
22 września do Malborka przyjedzie słuchobus w ramach Narodowego Testu Słuchu. Zaparkuje na parkingu przy ul. Mickiewicza (koło targowiska). Na bezpłatne badanie będzie można przyjść w godz. 9-15.

Narodowy Test Słuchu odbywa się pod patronatem firmy Audio Service oraz z udziałem firmy Siemens. Organizatorem w Malborku jest firma Aparaty Słuchowe sp. z.o.o., przy al.Rodła (vis a vis Leclerca, obok sklepu z wikliną).

Słuchobus, który 22 września zaparkuje w okolicy targowiska, wyposażony jest w specjalistyczny sprzęt do badania słuchu, a samo badanie będzie bezpłatne dla wszystkich chętnych mieszkańców Malborka. Każdy z pacjentów, który weźmie udział w teście, otrzyma pełna informację, jak można poprawić swój słuch i jak o niego dbać.

Narodowy Test Słuchu jest prowadzoną od czterech lat, największą w Polsce kampanią społeczną dotyczącą profilaktyki chorób słuchu. Dotychczas ekipa protetyków słuchu sprawdziła, jak słyszy 40 tysięcy Polek i Polaków. Kampania została doceniona przez jury konkursów Know Health 2013 oraz Kampanie Społeczne 2012.

Badania są krótkie, bezbolesne i w pełni bezpieczne.
Test ecola – bardzo krótki, przesiewowy test, w trakcie którego "podawane" są przez słuchawki dźwięki o natężeniu 30dB w czterech częstotliwościach (500, 1000, 2000, 4000 Hz) na przemian do prawego i lewego ucha. Ci pacjenci, którzy nie usłyszą wszystkich sygnałów, kierowani są od razu na dokładniejsze badanie audiometryczne, wykonywane oczywiście na miejscu w słuchobusie.

Badanie audiometryczne – określa próg słyszenia, na podstawie którego można określić stopień niedosłuchu. Pacjenci mają założone słuchawki, a w ręce przycisk, którym sygnalizują moment pojawienia się dźwięku. Test rozpoczyna się od sprawdzania ucha „lepszego”, do którego nadawany jest sygnał o określonym natężeniu i częstotliwości. Testujący stopniowo zwiększa natężenie dźwięku, aż do momentu, gdy pacjent usłyszy go i naciśnie przycisk. Badanie wykonywane jest w czterech ęstotliwościach (500, 1000, 2000 i 4000 Hz). Każda osoba otrzyma wynik badania, który na miejscu będzie objaśniony przez protetyków.

od 7 lat
Wideo

Jakie są najczęstsze przyczyny biegunki u dorosłych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto