Niedziele handlowe w grudniu 2018. W które grudniowe niedziele sklepy otwarte czy zamknięte? Zakaz handlu w niedziele w grudniu - sprawdź kalendarz na 12.2018 (lista niedziel). W myśl ustawy w 2018 roku w aż 39 niedziel sklepy będą zamknięte. W jakie dni nie będzie można zrobić zakupów w grudniu 2018 roku? Czy w niedzielę, 9 grudnia (9.12.2018) sklepy będą czynne?

Niedziele bez handlu - grudzień 2018. 9 grudnia sklepy będą zamknięte. Wykaz niedziel bez handlu w grudniu


Według ustawy handlowa jest zawsze pierwsza i ostatnia niedziela miesiąca. Zatem 9.12.2018 nie zrobimy zakupów. Warto jednak zaznaczyć, że będzie to jedyna grudniowa niedziela z zakazem handlu.

WAŻNE! Zakaz handlu w soboty? Będą zmiany w ustawie?


Zakaz handlu będzie obowiązywał też w soboty?Przepisy o zakazie handlu wymagają nowelizacji - twierdzą związkowcy i w odpowiedzi na wprowadzone przez niektóre sieci handlowe nocne zmiany dla swoich pracowników proponują wydłużenie niedzielnej doby do 31 godzin. Pomysłu nie popierają przedstawiciele Polskiej Izby Handlu.Zakaz handlu w soboty od godz. 22 do godz. 5?
Choć opinii niezadowolonych klientów jest znacznie więcej, przedstawiciele NSZZ Solidarność tłumaczą, że wydłużenie niedzielnej doby zniwelowałoby niekorzystną dla pracowników lukę w ustawie o zakazie handlu w niedziele.

Niedzielna doba ma zaczynać się w sobotę o godz. 22. Koniec w poniedziałek o godz. 5 rano


Czytaj także: Zakaz handlu zacznie obowiązywać już w sobotę? Solidarność chce wydłużenia zakazu pracy dla pracowników sklepówNIEDZIELE HANDLOWE 2019. KLIKNIJ I ZOBACZ KALENDARZ ONLINE
Zakaz handlu w niedziele. Ile niedziel bez handlu?


Posłowie zdecydowali się ograniczyć handel w niedziele. Na razie ograniczenie obowiązuje w wybrane niedziele w 2018 roku. Docelowo jednak handel ma zostać zakazany w każdą niedzielę. W 2019 roku tylko jedna niedziela w miesiącu ma być handlowa (oprócz miesięcy świątecznych).

Całkowity zakaz handlu ma obowiązywać już od 2020 roku. Wyjątkiem ma być 7 niedziel w roku podczas wzmożonego ruchu zakupowego: trzy przedświąteczne oraz w ostatnie niedziele przypadające w styczniu, kwietniu, czerwcu i sierpniu.

Niedziele handlowe grudzień 2018. W grudniu będą dwie niedziele objęte zakazem handlu


NIEDZIELE HANDLOWE GRUDZIEŃ 2018. Sklepy zamknięte będą tylko w jedną niedzielę!


Najwięcej niedziel z zakazem handlu w 2018 r. było w kwietniu - aż 4. Jak wygląda kalendarz wolnych niedziel w grudniu 2018?


Sklepy zamknięte w niedzielę 9.12.2018?


Niedziela, 9 grudnia 2018, będzie niedzielą handlową. Zgodnie z ustawą w 2018 roku w pierwsze i ostatnie niedziele miesiąca handel odbywa się normalnie (chyba że w niedzielę przypada święto), pozostałe niedziele są wolne od handlu.

Niedziele handlowe grudzień 2018
SKLEPY ZAMKNIĘTE W NIEDZIELĘ 9.12.2018 ROKU?


W niedzielę 9.12.2018 obowiązuje zakaz handlu. Wszystkie sklepy są zamknięte. Zakupów nie zrobimy w galeriach handlowych, Lidlu, Biedronce, Tesco czy innych supermarketach. Zakupy możemy zrobić w osiedlowych sklepach oraz sklepach sieci Żabka.

NIEDZIELE BEZ HANDLU GRUDZIEŃ 2018:


  • 9 GRUDNIA - zakaz handlu


NIEDZIELE HANDLOWE GRUDZIEŃ 2018:


  • 2 GRUDNIA- niedziela handlowa
  • 16 GRUDNIA - niedziela handlowa
  • 23 GRUDNIA- niedziela handlowa
  • 30 GRUDNIA - niedziela handlowa


NIEDZIELE BEZ HANDLU 2018. W które niedziele 2018 sklepy zamknięte?


Lista niedziel, w których w 2018 roku nie zrobimy zakupów. Sprawdź!SKLEPY ZAMKNIĘTE W NIEDZIELE - GRUDZIEŃ 2018


W niedziele wolne od handlu zamknięte będą wszystkie największe hipermarkety: Lidl, Biedronka, Tesco, Carrefour, Auchan, Kaufland i inne.

Zakaz handlu w niedziele 2018. Są wyjątki!


Od reguły zakazu handlu w niedziele będą wyjątki. Sejm zaproponował listę punktów, w których handel w niedzielę będzie mógł być prowadzony. To m.in sklepy na dworcach kolejowych i portach lotniczych, a także m.in. w piekarniach, cukierniach i lodziarniach. Zakaz nie będzie także dotyczył np. giełd rolniczych.

Dozwolony jest też handel internetowy. Niezmieniona zostanie również zasada, że sklep będzie mógł być otwarty, jeśli za ladą stanie sam właściciel.

Ostatnią deską ratunku, by zrobić zakupy są również stacje benzynowe, które czynne są całą dobę. W dni ustawowo wolne od pracy na półkach w stacjach benzynowych często pojawia się więcej produktów spożywczych. Można kupić pieczywo, cukier, napoje itd. Warto sprawdzić.

Niedziele handlowe 2019 - kalendarz. Kliknij!


Kłopotliwe niedziele bez handlu. Jak wygląda praca inspektorów?
POLECAMY NA STREFIE BIZNESU:

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!