Przechodnie mogli podziwiać tradycyjnego poloneza w wykonaniu maturzystów z malborskich szkół. To nowa tradycja uczniów odliczających sto dni do matury.

Choć sezon studniówkowy w Malborku już prawie za nami, a na swój pierwszy wielki bal czekają już tylko maturzyści z Zespół Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II, uczniowie postanowili podzielić się swoją radością z mieszkańcami miasta i odtańczyć dla nich tradycyjny, staropolski taniec.

Uczniowie I LO w Malborku, którzy są pomysłodawcami wydarzenia, zaprosili do wspólnego tańca swoich kolegów i koleżanki z innych szkół. Jako pierwsi zatańczyli maturzyści z "jedynki", po nich zaprezentowali się uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3. Kolejny taniec należał do młodzieży z Zespołu Szkół Katolickich.

Na zakończenie maturzyści połączyli siły i zatańczyli wspólnie. Na czele korowodu stanęli dyrektorzy placówek, Hanna Lalak oraz Jan Stawicki.

Z regionu

Komentarze (12)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Żaba (gość)

Nogat zamarznięty,a ja źle czuję się bez wody.Jestem tą jedyną,a tamta to chińska tania podróba

Żaba (gość)

O widzę, że wpisów dokonują dwie Żaby! Wpis o "Pięknym Lolo" nie należy do mnie! Dno! Perfidne zachowanie!

Żaba (gość)

O widzę, że wpisów dokonują dwie Żaby! Wpis o "Pięknym Lolo" nie należy do mnie! Dno! Perfidne zachowanie!

Madlen (gość)

Rzeczywiście, wielka radość.... 100 dni do matury...
Nie potrafili zatańczyć poprawnie na swojej studniówce, kuśtykali żałośnie, to po co raczyć gawiedź swoimi występami?? Szkoda czasu, tylko niepotrzebnie odrywa się młodych od nauki. Kolejna bezsensowna, niczego mądrego ani ładnego niewnosząca, "tradycja". Ot, zachciało im się przewietrzyc....

dddd (gość) (Żaba)

ha ha po tym wpisie na bank wiem że to nie był ich pomysł trza było już nic nie pisać/czasami lepiej nie odzywać się niż to zrobić i rozwiać wszelkie wątpliwości.żegnaj

Żaba (gość)

Inteligentny człowieku pomyliłeś się! Jestem osobą postronną! Zwykłą jak myślę wg Ciebie mało inteligentną i na niskim poziomie osobą. Tylko ja w swoim słowniku nie używam słowa " trza" jak sugerujesz! Wystarczy troszkę zrozumienia i tolerancji z twojej strony, gdyż młodzież nie miała złych intencji!

DDDD (gość) (Żaba)

o widzę pomysłodawca się znalazł he , jak się tańczy tak ZACNY STAROPOLSKI TANIEC POLONEZ to trza się ubrać odpowiednio jakby to wyglądało gdyby orkiestra wojskowa poszła w dresach/ ale tutaj na pierwszym miejscu reguła nie ważne co piszą byle pisali, SŁABO

Żaba (gość)

A ja uważam, że to super inicjatywa! Brawo dla naszej malborskiej młodzieży! Bardzo miło było popatrzeć! Cieszę się, że w naszym mieście mamy taką odważną i wspaniałą młodzież! Uczniowie chcieli podzielilć się swoją radością i dojrzałością z mieszkańcami miasta i odtańczyli dla nich tradycyjny, staropolski taniec. I co w tym złego ?Najłatwiej wszystko krytykować i marudzić, że za mało w naszym mieście się dzieje! A jak już coś się zadzieje to jest bee! A myślę, że służy to temu, aby było miło mieszkańcom Malborka! Jeżeli chodzi o mnie, to było mi bardzo miło i z zainteresowaniem na ten taniec patrzyłam. Zmieniły się czasy i trzeba się dostosować-.Poloneza nie tylko tańczą abiturienci na studniòwce, ale też na balach i przeróżnych uroczystościach i tak już jest i będzie! Więc dlaczego nie?! Brawo dla młodzieży!

??? (gość)

Hmm... Nie widzę celu tej "tradycji". Czemu to właściwie służy? Lepiej by było, aby młodzież była w tym czasie w szkole na lekcjach.

Absolwent (gość)

Jaka tradycja pytam????? Poloneza tańczą abiturienci na studniòwce a nie jak w tych czasach, na balu gimnazjalnym, na balu szòstych klas a teraz przy fontannie.. co to wogòle ma być ? To jest tradycja? Masakra!!!!