Malborskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego informuje o rozpoczęciu budowy piętnastego bloku. Symboliczne wbicie łopaty równoznaczne z przekazaniem placu inwestycji wykonawcy, firmie z Iławy, miało miejsce w poniedziałek (12 lutego). Poniżej informacja prasowa MTBS.

Symbolicznym wkopaniem pierwszej łopaty rozpoczęła się nowa inwestycja Malborskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. W poniedziałek (12 lutego) Małgorzata Ostrowska, prezes MTBS, przekazała plac budowy Iławskiemu Przedsiębiorstwu Budowlanemu, które wybuduje piętnasty dom wielorodzinny malborskiego „tebeesu” i drugi w tej kadencji samorządu.

- Bardzo się cieszę, że rozpoczynamy dzisiaj oficjalnie inwestycję związaną z budową kolejnego budynku „tebeesu”. Będzie to czterdzieści mieszkań dwu- i trzypokojowych, oczywiście będą też windy, parkingi, podjazdy, dużo zieleni - mówiła prezes Małgorzata Ostrowska. - Mam nadzieję, że Osiedle Południe wypięknieje jeszcze bardziej, bo w zanadrzu są jeszcze dwa budynki, na które mamy projekt, pozwolenia na budowę, więc będzie się działo. Mam nadzieję, że warunki finansowe pozwolą nam na to, żeby kontynuować te inwestycje, bo mieszkań brakuje.

Prezes MTBS przyznaje, że zainteresowanie malborczyków zasiedleniem mieszkań w nowym domu przy ul. Czerskiego jest ogromne.

- Jest ono naprawdę bardzo duże. Dopiero od 15 marca będziemy wydawać wnioski, ale już wiem, że jest co najmniej dwa razy więcej chętnych niż mieszkań. To pokazuje, że takie budownictwo na wynajem, wspierane przez samorząd, o czym warto przypomnieć, jest bardzo potrzebne. Ja się bardzo cieszę z tej inwestycji. To jest piękny dzień - mówi Małgorzata Ostrowska.

Z nowej inwestycji mieszkaniowej samorządu cieszy się także burmistrz Malborka Marek Charzewski.

- Budownictwo mieszkaniowe, budownictwo na wynajem to jeden z największych problemów Malborka. Liczba osób oczekujących na tego typu mieszkania jest znacząca i bardzo się cieszę, że za mojej kadencji przystępujemy do budowy drugiego takiego bloku, a łącznie już do piętnastego w ramach Malborskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego – mówi burmistrz Marek Charzewski. - Jest to też blok przystosowany dla seniorów, dla osób z niepełnosprawnościami, a więc dla osób, które mają kłopoty z zamieszkaniem w tradycyjnych blokach, gdzie nie ma wind. Dlatego cieszymy się, że tego typu bloki powstają. Będzie to też jeden z elementów pozyskania nowych lokali komunalnych, bo tak jak w poprzednim domu, dziesięć mieszkań będzie przeznaczonych dla mieszkańców obecnego zasobu komunalnego, którzy zechcą ten zasób opuścić i przejść do „tebeesów”, co spowoduje uwolnienie tych lokali dla osób oczekujących w kolejce na mieszkania komunalne.

Wykonawcą inwestycji Malborskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego będzie Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane. Anna Szymczak, prezes zarządu IPB Sp. z o.o., przypomina, że to kontynuacja współpracy z MTBS.

- To już druga inwestycja, którą realizujemy dla tego inwestora w Malborku. Współpraca układa się pomyślnie. Udało nam się przy pierwszym budynku wszystko zrealizować zgodnie z warunkami umowy i w terminie umownym, z czego bardzo się cieszymy i mam nadzieję, że inwestor też jest zadowolony - mówiła Anna Szymczak. - Udało nam się wygrać przetarg na drugi budynek, będziemy realizowali go w terminie dwunastu miesięcy. Plac budowy mieliśmy przejąć 19 lutego, ale z uwagi na to, że są możliwości, jesteśmy gotowi wejść na roboty wcześniej, dzisiaj udało się nam przejąć plac budowy.


Artykuł jest informacją prasową MTBS.Dom

Komentarze (20)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

MIŚ :-) (gość)

Hahaha! Komuna wraca! Zdjęcie jak z PRLu, widać ta władza minioną (?) epokę ma we krwi!
Następny fotoreportaż będzie z Dnia Kobiet jak I sekretarz rozdaje paniom tulipana i rajstopy.
PS Ten granatowy gajer to jakiś przydziałowy mundur jest, czy co? ;-)

@&¥ (gość)

Apel do deweloperów: zamiast mieszkań, budujta pomniki. Tańsze, a i suweren zadowolony bardziej.
Apel do pana premiera: w ramach reparacji i odkłamywania historii, Niemcy powinni oddać medale Polakom.

wyborca (gość)

Ta jego życzliwość obróci się przeciwko niemu bo już w tym jest sporo przesady, te zdjęcia z 40 latka słabo wyglądają.

zaniepokojona (gość)

Czy ja tego burmistrza kiedyś zobaczę w innym garniturze? Ile stopni mrozu musi być,żeby założył kurtkę?

Mieszkanie + (gość)

Czemu nie idzie się w mieszkanie + jak w innych miastach? Żeby dbać o swoich czy żeby przed wyborami nie wyszło ze nie taki ślubnej pis jak go maluja?

Mieszkaniec (gość)

"nabór wniosków od przyszłych lokatorów zacznie się w połowie marca" - jaki nabór ? jaki nabór ?... mieszkania już dawno rozdane.!!! istny cyrk ale to się już niedługo skończy.

Ktoś (gość)

Budownictwo mieszkaniowe w Malborku LEŻY a oni cieszą się jak głupi bateryjką z 40-stu raptem lokali, cudem dostępnych. To porażka a nie sukces. Wprawdzie dobre i tyle ale zapotrzebowanie na mieszkania jest znacznie większe niż się wydaje. Miasto powinno zadysponowywać działki z terenów miejskich pod budownictwo mieszkaniowe a nie malborskiemu biznesowi, który wie jak z takiej gratki zrobić interes, nie licząc się z potrzebami mieszkańców. Niestety nawet świadomość tych potrzeb potrafi wywoływać sprzeciw niektórych członków rady, którym nie leży interes społeczny a tylko własny. Czas na zmiany i obsadzenie stanowisk młodym, mądrym i pełnym pomysłów narybkiem. Przy tej samej od wielu kadencji obsadzie rady nic lepszego w mieście się nie zdarzy.

xxx (gość)

Ale mi sukces wpłacić 100 tysięcy partycypacji za mieszkanie i płacić 1000 zł czynszu za nie swoje. Faktycznie... niech TBS się przyzna ilu lokatorów ucieka stamtąd