(© Fot. Archiwum)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Trwa sprzedaż biletów na inscenizacje historyczne Oblężenia Malborka. Wejściówki są do nabycia w cenie od 5 do 30 złotych.

Bilety na inscenizacje Oblężenia Malborka 2016 można kupić na stronie internetowej - TUTAJ

Można też nabyć je osobiście w Malborku w sklepie Empik przy ul. Kościuszki oraz Media Expert przy al. Rodła. Z kolei pracownicy Wydziały Promocji, Turystyki i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta przy ul. Kościuszki udostępnią komputer i pomogą złożyć zamówienie drogą internetową, jeśli komuś sprawi to problem.

Przypominamy, że bilety w zależności od miejsca kosztują od 5 do 30 zł. Dzieci do 7 roku życia na widowisko wejdą za darmo pod warunkiem, że będą siedzieć razem z rodzicem, opiekunem.

Bilety ulgowe przysługują: młodzieży uczącej się do 26 roku życia, posiadaczom karty Euro26 oraz posiadaczom Karty Mieszkańca Malborka


Po raz ostatni widowiska historyczne na wałach von Plauena malborczycy i turyści mogli oglądać w 2012 roku. Potem Muzeum Zamkowe organizowało przez dwa lata mniejsze inscenizacje w fosie warowni (na zdjęciu inscenizacja z 2013 roku). W 2015 roku Oblężenie nie miało już żadnej inscenizacji, co spotkało się z krytyką uczestników imprezy.

Urząd Miasta postanowił przywrócić widowiska na wałach von Plauena i przejął od muzeum organizację tę części imprezy. Informowaliśmy o tym wcześniej. Zobacz: Oblężenie Malborka znów z historycznymi inscenizacjami

W tym roku odbędą się dwa widowiska - 22 i 23 lipca. Pierwszego dnia (piątek) próba generalna, a drugiego już właściwy pokaz. Czas trwania inscenizacji opowiadającej historię oblegania krzyżackiej warowni przez wojska polsko-litewskie w 1410 roku to niecała godzina.

Czytaj także

  Komentarze (4)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  senior (gość)

  >Bilety ulgowe przysługują: młodzieży uczącej się do 26 roku życia, posiadaczom karty Euro26 oraz posiadaczom Karty Mieszkańca Malborka<
  Czyli władze Malborka i organizatorzy imprezy mają seniorów w "głębokim poważaniu". Chciałem przyjechać na widowisko z wnukiem, ale takie merkantylne podejście do sprawy popularyzacji historii zniechęca do przyjazdu. Ciekawe, że organizatorzy innych imprez w Polsce potrafią przyznawać "staruchom" choćby symboliczne zniżki, ale widocznie dla władz samorządowych Malborka liczą się tylko młodzi. Kogo wyście tam do tych władz wybrali? Czy zadufki nie wiedzą, że też kiedyś będą emerytami?

  Sektor H pozdrawia (gość) (Mieszkaniec)

  Gdzie oddane? Przeciez wszystko jest wystawione na sprzedaż! Sam kupiłem miejsca w sektorze dokładnie posrodku inscenizacji. Za czasów ex burmistrza ten sektor nawet nie był wystawiany na sprzedaż!

  Mieszkaniec (gość)

  I oczywiscie najlepsze sektory oddane dla wlodarzy miasta za darmo a bydlo niech placi ... za ochlapy heh nic sie nie zmienilo.