Olimpico wygrało Mikołajowy Turniej Piłki Nożnej Kobiet w Malborku [ZDJĘCIA]

220 dziewcząt i kobiet wzięło udział w VIII Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej zorganizowanym przez KKPN Olimpico Malbork. To był prawdziwy maraton. Rywalizacja w hali Gimnazjum nr 3 trwała w niedzielę aż dziesięć godzin.

Turniej odbył się w trzech kategoriach wiekowych. Już o godz. 8.30 na parkiet wybiegły najmłodsze dziewczynki - 10-latki i młodsze. Za piłką biegało pięć drużyn Olimpico i dodatkowo zespół Perły Olsztynek.

- Tutaj najważniejsza była zabawa. Nie ma co przywiązywać wagi do wyniku - mówi Jerzy Wnuk-Lipiński, trener KKPN Olimpico, pomysłodawca i organizator rozgrywek, które doszły do skutku dzięki sponsorom i rodzicom dzieci.

Walkę o jak najwyższe miejsce było już widać w kategorii nieco starszej - rocznika 2004 i mł. Zwyciężyło Malnaft Olimpico Malbork I, które w pierwszej fazie w swojej grupie pokonało 4:0 Tucholankę Tuchola i 1:0 Vikinga Aleksandrów Kujawski i awansowało do grupy walczącej o miejsca 1-3. Tutaj znalazły się też Delta Nowy Staw (po wygraniu w I rundzie z Piki Gdańsk i Biało-Zielonymi Gdańsk po 1:0) oraz Perła Olsztynek.

W "grupie mistrzowskiej" Malnaft Olimpico I wygrało 2:0 z Deltą, zremisowało 1:1 z Perłą i zajęło 1 miejsce. Druga była Perła, a trzecie - nowostawianki, które przegrały z ekipą z Olsztynka 0:1.

W kategorii seniorek wśród ośmiu drużyn również powody do satysfakcji miały gospodynie. Drużyna Leier Olimpico I dotarła do finału, w którym w regulaminowym czasie zremisowała z Biało-Zielonymi Gdańsk 0:0, ale była lepsza w karnych - 3:1. Trzecie miejsce zajął KKPN Chełmża.
Oprócz tego, w zawodach udział wzięły: Leier Olimpico II, AWKS Nihgt Shadows Wejherowo, Tucholanka Tuchola, Canicuła Bytów i Viking Aleksandrów Kujawski.

Trener Jerzy Wnuk-Lipiński dziękuje wszystkim, którzy pomogli w organizacji turnieju, a także zespołom za udział i sportową postawę. Wiele z nich przybyło z daleka, by rywalizować w Malborku.

- Procentują kontakty nawiązane podczas różnego rodzaju turniejów. Jeszcze więcej zespołów chciało wziąć udział, ale niestety części musieliśmy z bólem odmówić. Gdybyśmy mieli możliwość zorganizowania dwudniowego turnieju, pewnie uczestniczyłoby jeszcze więcej zespołów - mówi Jerzy Wnuk-Lipiński.