Ponad półtora miliona złotych oczekują od samorządu malborskie stowarzyszenia i inne organizacje na działalność w 2016 roku i realizację swoich pomysłów. Urząd Miasta Malborka ma do rozdania tylko 650 tys. zł.

Urząd Miasta Malborka opublikował wykaz ofert, jakie wpłynęły do konkursów na realizację zadań własnych samorządu na 2016 rok. Oferty złożyły organizacje pozarządowe i inne podmioty działające m.in. w sferze sportu, edukacyjnej opieki wychowawczej, kultury, ochrony zdrowia, pomocy społecznej.

Najwięcej środków Urząd Miasta przeznaczy na działalność w zakresie kultury fizycznej - 350 tys. zł. Złożono 47 ofert, w ramach których kluby sportowe i nie tylko oczekują 2,5-krotnie większego dofinansowania z budżetu miasta - 893 372 zł (zdjęcia nr 2-6. Zdjęcie można powiększyć klikając na nie).

Na zadania z zakresu kultury i sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego magistrat przekaże 50 tys. zł. Stowarzyszenia złożyły 22 oferty oczekując pomocy ponad 3-krotnie większej - 155 197 zł (zdjęcia nr 7-9).

Na zadania własne z zakresu edukacyjnej opieki wychowawczej urząd przeznaczy 60 tys. zł. Do konkursu wpłynęło 13 ofert, na które organizacje oczekują dofinansowania w kwocie 156 880 zł (zdjęcie nr 10).

Na ochronę i promocję zdrowia w budżecie Malborka na 2016 rok zabezpieczono 40 tys. zł. Wpłynęły 22 oferty, w których wnioskuje się o dofinansowanie w kwocie 129 114 zł. Na pomoc społeczną także jest 40 tys. zł, a ofert 16 z wnioskami o łączną dotację w kwocie 78 256,66 zł (zdjęcia nr 11-16).

110 tys. zł Urząd Miasta przekaże na zapewnienie opieki osobom bezdomnym. Wpłynęła jedna oferta na właśnie taką kwotę (zdjęcie nr 17).

Łącznie Urząd Miasta chce rozdysponować 650 tys. zł, a pomioty biorące udział w konkursie oczekują 1 mln 522 tys. 819,66 zł.

Wykaz załączony na zdjęciach nie jest ostateczny. Na razie oferty zostały sprawdzone pod względem formalnym. Stowarzyszenia będą mogły jeszcze poprawić błędy i uzupełnić oferty, jeśli po pierwszej weryfikacji nie zostały zakwalifikowane do finansowania. Pieniądze będzie można wydawać od 1 kwietnia br.

Urząd Miasta ogłosił też konkurs z obszaru profilaktyki, rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii. Więcej o tym - TUTAJ

Komentarze (5)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

azs (gość) (Pytajnik)

bo jak ktos chce zrobić piknik to niech robi za swoje a nie nasze. I dotować te organizacje ktłre mają osiągnięcia a nie widnieją w statystykach. Akademii Piłkarskiej płacą Żydzi to po co jeszcze wyciagają rekę po kasę http://www.ap.malbork.pl/index.php/akademia