Orzeł Malbork pokonał Murowaną Goślinę i przegrał z Energetykiem Poznań

Siatkarki Orła Malbork pokonały 3:0 zespół Murowana Goślina II oraz uległy Energetykowi Poznań 1:3 w dwóch kolejnych meczach II ligi.

Siatkarki Orła Malbork mają za sobą już siedem ligowych meczów. W ciągu dwóch ostatnich weekendów rozegrały łącznie cztery spotkania. Spowodowane to było chęcią zaoszczędzenia pieniędzy na dalekich wyjazdach. Tydzień temu podopieczne trenerów Szymona Żołędziewskiego i Pawła Tercjaka rozegrały dwa spotkania w Policach z SMS i Chemikiem, a 24 i 25 października zmierzyły się w Murowanej Goślinie z miejscowym KS oraz w pobliskim Poznaniu z Energetykiem.

W pierwszym meczu Orzeł gładko w trzech setach pokonał KS Murowana Goślina (25:19,25:23,25:11), a dzień później nie sprostał jednak Energetykowi ulegając mu 1:3 (24:26, 20:25, 25:23, 24:26).

Po siedmiu meczach siatkarki z Malborka mają na koncie 4 zwycięstwa i 3 porażki. Kolejny mecz ligowy rozegrają 8 listopada na wyjeździe z Wybrzeżem Rumia. Najbliższy mecz we własnej hali odbędzie się dopiero 22 listopada, a rywalem będzie Atom Trefl II Sopot.

Siatkarki z Malborka dobrze radzą sobie także grając w Młodej Lidze w barwach drużyny PGE Atom Trefl Sopot. Na inaugurację sezonu ta drużyna pokonała PGNiG PTPS SAF-Holland Piła 3:0, a w pierwszym składzie wystąpiły Klaudia Kulig, Justyna Zemlik i Dominika Mikołajewska. Dominika została wybrana najlepszą zawodniczką meczu. W Młodej Lidze gra także Daria Szczyrba z Orła.

Na zdjęciu drużyna Atomu Trefla z siatkarkami z Malborka w składzie. Klaudia Kulig (nr 16), Dominika Mikołajewska (nr 4), Daria Szczyrba (nr 5) i Justyna Zemlik (w drugim rzędzie piąta od lewej).