Orzeł Malbork w półfinale mistrzostw Polski. Tylko jedna porażka w turnieju [FILM i ZDJĘCIA]

Orzeł Malbork przegrał 2:3 z ZSMS Poznań w ostatnim meczu turnieju ćwierćfinałowego mistrzostw Polski kadetek. Niezależnie od tego wyniku siatkarki z Malborka awansowały do półfinału MP.

Aktualizacja - 8 marca

Orzeł Malbork przegrał 2:3 z ZSMS Poznań w ostatnim meczu rozgrywanego w Malborku turnieju ćwierćfinałowego mistrzostw Polski kadetek w siatkówce. Spotkanie było bardzo emocjonujące, ale to poznanianki zajęły pierwsze miejsce w klasyfikacji i w losowaniu grup półfinałowych trafią na teoretycznie słabsze zespoły.

Spotkanie było wyrównane. Pierwszego seta wygrał ZSMS Poznań 26:24. Orzeł wyrównał w drugiej partii (25:14). Gładkie zwycięstwo w drugim secie nie zwiastowało jednak szybkiego końca pojedynku. ZSMS okazał się lepszy w kolejnej partii (25:19) i gospodynie znów musiały gonić wynik.

Bardzo ważny okazał się czwarty set, w którym przez większość czasu prowadziły zawodniczki przyjezdne. Siatkarki Orła potrafiły odrobić jednak pięciopunktową stratę dzięki dobrej zagrywce Natalii Krupy i skutecznym atakom Dagmary Dąbrowskiej. Każdy z zespołów popełniał błędy, ale przy stanie 23:23 dwa asy serwisowe zanotowała Daria Szczyrba.

Mecz został rozstrzygnięty w tie-breaku. I znów słaby początek zanotowały gospodynie pozwalając rywalkom oddalić się na kilka punktów. Nagły zryw pozwolił doprowadzić do remisu 7:7. Potem to Orzeł miał inicjatywę - prowadził 10:8, 12:10 i 14:12. Niestety, chwilę później ZSMS miał piłkę meczową. Skuteczny blok Natalii Krupy i Michaliny Sikory pozwolił na oddalenie widma porażki. Potem to podopieczne trenerów Szymona Żołędziewskiego i Pawła Tercjaka miały piłki meczowe (przy stanie 16:15 i 17:16), ale nie wykorzystały ich. Rywalki za każdym razem doprowadzały do wyrównania, by przy nadarzającej się okazji zakończyć całe spotkanie zwycięstwem 3:2.

***
Aktualizacja - 7 marca.

Kadetki Orła Malbork w trzech setach pokonały MKS MOS Wrocław w rozgrywanym w Malborku turnieju ćwierćfinałowym mistrzostw Polski w siatkówce. W pierwszym secie Orzeł wygrał 25:20, a w dwóch kolejnych partiach stracił 22 i 17 punktów i zapewnił sobie awans do półfinału MP.

W niedzielę (8 marca) Orzeł zmierzy się z UKS ZSMS Poznań, drużyną, która podobnie jak malborski zespół, ma na koncie same zwycięstwa. To spotkanie będzie decydowało o kolejności miejsc w klasyfikacji końcowej. Początek pojedynku w hali Gimnazjum nr 3 o godz. 13.

***
Wcześniej pisaliśmy

Uczniowski Klub Sportowy Kostrzyn nad Odrą nie był wymagającym przeciwnikiem dla Orła Malbork w drugim meczu fazy grupowej ćwierćfinału mistrzostw Polski w siatkówce. Podopieczne trenerów Szymona Żołędziewskiego i Pawła Tercjaka pokonały rywalki 3:0 (25:13, 25:10, 25:16).

Dzień wcześniej Orzeł pokonał Libero Wałcz 3:1 (23:25, 25:17, 25:23, 25:22) i tym samym zapewnił sobie awans do fazy finałowej turnieju ćwierćfinałowego MP z pierwszego miejsca w grupie.

W sobotę (7 marca) siatkarki z Malborka zagrają z drugą drużyną w tabeli grupy B, w której rywalizują: USA Virtus Lubsko-Szlichtyngowa, UKS ZSMS Poznań i MKS MOS Wrocław. To spotkanie rozpocznie się o godz. 13 w hali Gimnazjum nr 3 na os. Południe.

Stawką malborskiego turnieju jest awans do półfinału mistrzostw Polski kadetek. Zdobędą go dwie najlepsze drużyny zawodów.

Przypomnijmy, że kadetki Orła Malbork zdobyły niedawno mistrzostwo województwa pomorskiego.