Orzeł Malbork zagrał sparing z PGE Atomem Treflem Sopot [ZDJĘCIA]

Juniorki Orła Malbork przegrały 0:3 sparing z PGE Atomem Treflem Sopot występującym w Młodej Lidze Kobiet.

Mecz towarzyski odbył się w środę (3 lutego) w hali Gimnazjum nr 3 w Malborku. Dla juniorskiej drużyny Orła Malbork był to ostatni sprawdzian przed turniejem finałowym mistrzostw województwa pomorskiego, który odbędzie się 5-7 lutego w Gdańsku. Rywalkami podopiecznych trenerów Szymona Żołędziewskiego i Pawła Tercjaka będą Energa Gedania Gdańsk, APS Rumia i UKS Libero MOS Starogard Gdański.

Dla Piotra Mateli, trenera PGE Atomu Trefla Sopot, był to z kolei jeden z etapów przygotowań do pierwszego meczu ćwierćfinału Młodej Ligi Kobiet, w którym zespół Atomu zmierzy się z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza.

Wynik sparingu nie jest wielkim zaskoczeniem, w trzech setach wygrały zawodniczki, które aspirują do gry w Orlen Lidze, w pierwszym zespole PGE Atomu Trefla. Choć zespół Orla wiele nie ustępował rywalkom. Pierwszy set zakończył się wygraną gości 23:25, druga partia wynikiem 21:25, a trzecia 24:26.

Można powiedzieć, że Orzeł Malbork w końcu zagrał w komplecie, bo do finału mistrzostw Pomorza drużyna przygotowywać się będzie razem z Agatą Michalewicz, Dagmarą Dąbrowską i Aleksandrą Żurawską. Te trzy zawodniczki na co dzień doskonalą swoje umiejętności w szkole sportowej w Szczyrku, więc nie grały w barwach Orła w rozgrywkach młodzieżowych. Dołączyły do zespołu w środę i będą stanowiły szkielet drużyny w finale wojewódzkim w Gdańsku. W sparingu z zespołem z Sopotu zabrakło na boisku jedynie Michaliny Sikory, która leczy kontuzję i być może wróci do gry w weekend.

Ciekawym wydarzeniem tego meczu była obecność na boisku trzech sióstr Dąbrowskich. Najstarsza z nich – Daria - reprezentowała dziś drużynę Atomu Trefla, a po drugiej stronie siatki znalazły się jej młodsze siostry - Dagmara i Diana.

To nie koniec ciekawostek. Do Malborka przyjechały też Małgorzata Łyczakowska i Daria Szczyrba, które w poprzednim sezonie reprezentowały Orła. W barwach malborskiej drużyny zagrała z kolei Monika Fedusio, która również jest członkinią składu PGE Atomu Trefla w Młodej Lidze, podobnie jak Michalina Sikora.