Passa Gromu w IV lidze i piątoligowe derby w Starym Polu na remis [ZDJĘCIA]

Nowostawski Grom wygrał trzeci z rzędu mecz w rundzie rewanżowej IV ligi. Szczebel niżej Błękitni Stare Pole i Pomezania Malbork w derbach powiatu podzieliły się punktami, remisując 2:2.

Nowostawianie mają za sobą najdalszy wyjazd w tym sezonie. W Wyczechach pokonali 3:1 dużo niżej notowanego Sokoła, również beniaminka. Od około 20 minuty prowadzili po uderzeniu Tomasza Grabowskiego z pola karnego w długi róg, po dośrodkowaniu Szymona Jagodzińskiego. Tuż przed przerwą wynik podwyższył Robert Wesołowski, dobijając piłkę "wyplutą" przez bramkarza gospodarzy po strzale Grabowskiego.

Podopieczni trenera Marka Kwiatkowskiego kontrolowali sytuację na boisku, a na około 10 minut przed końcem spotkania nie pozostawili złudzeń rywalom. Trzecią bramkę dla Gromu strzelił Tomasz Grabowski z rzutu karnego podyktowanego za zagranie ręką. Goście stracili jedynego gola w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry również z "jedenastki".

Grom: Jóźwiak - Jagodziński, Czerniewski, Błażek, Danielak (75 Golicki) - Wesołowski, Piotrowski, Daukszys, Miecznik, Styś - Grabowski.

W piątoligowych derbach w Starym Polu pierwsi bramkę zdobyli Błękitni. W 6 minucie Michał Tomczyk pokonał Oskara Galeniewskiego uderzeniem z rzutu karnego. Pomezania wyrównała w 30 minucie po strzale Kamila Dryjasa (asysta Mateusza Kobylińskiego).

Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1. Po przerwie kibice także zobaczyli dwie bramki. W 60 minucie bardzo ładną akcję prawą stroną pola karnego przeprowadził Mateusz Jankowski i uderzył mocno pod poprzeczkę na 2:1. Goście potrzebowali tylko sześciu minut do doprowadzenia do remisu. Michał Jurczyk zagrał za plecy obrońców do Kamila Dryjasa, a ten strzałem w długi róg strzelił swojego drugiego gola.

Błękitni: Treder - Kotowski, Orłowski, Tryba, Maciej Rychlik (19 Kończyński) - Tomczyk (50 Jankowski), Marcin Rychlik, Kurek, Pinkus (79 Zalewski) - Rogowski, Zielonka (50 D. Wróblewski).
Pomezania: O. Galeniewski - Wilk, Jeleń, D. Jurczyk, Kobyliński - Sobieraj, M. Jurczyk, Ziemak, R. Galeniewski (61 Konwa), Dryjas (86 Leszczyński) - Bełz (86 Gdela).