Paulina Cierpiałowska została mistrzynią województwa pomorskiego w pływaniu

Zawodnicy Sekcji Pływackiej MAL WOPR wystartowali w zawodach Ligi Wojewódzkiej. Świetną formę potwierdziła 10-letnia Paulina Cierpiałowska, która została mistrzynią Pomorza. Relację z zawodów nadesłała Iwona Ciecholewska, trenerka MAL WOPR.

Doskonała passa fantastycznej dziesięciolatki z MAL WOPR trwa. W minioną sobotę (26 kwietnia) Paulina Cierpiałowska w imponującym stylu wywalczyła tytuł mistrzyni województwa pomorskiego. W trakcie zawodów w Człuchowie, które podsumowały dwie rundy Ligi Pływackiej naszego województwa, nasza mistrzyni nie pozostawiła cienia wątpliwości, kto jest najlepszy.
W pierwszym starcie na 50 m stylem grzbietowym o 4 sek. poprawiła swój rekord życiowy i z czasem 37,62 sek. pewnie sięgnęła po zwycięstwo. Warto dodać, że osiągnięty czas jest tylko o 1,6 sek. słabszy od rekordu okręgu zawodniczki z Lęborka, późniejszej wielokrotnej mistrzyni Polski w tym stylu.
W drugim występie na 100 m stylem zmiennym Paula miała za zadanie jak najbardziej zbliżyć się do rekordu okręgu tej samej zawodniczki z Lęborka. Nasza "terminatorka" zrobiła to najbardziej jak tylko mogła. Sześcioletni rekord Julii Cyman wynoszący 1:20,62 Paulina… wyrównała co do setnej sekundy! To jedyna sytuacja w naszym województwie, gdy dwie zawodniczki są posiadaczkami tego samego wyniku w rekordach okręgu.
Do końca roku pozostało jednak sporo czasu, a poziom sportowy naszej mistrzyni wciąż wzrasta. Dwukrotne zdecydowane zwycięstwa dały Paulinie tytuł mistrzowski, okazały puchar i wiele gratulacji. To wspaniały sukces nie tylko samej zawodniczki, jej rodziców i trenerek, ale również całego klubu, a także miasta Malborka. Już w maju Paula reprezentować będzie klub i miasto na mistrzostwach Polski, na których z pewnością pokaże się z jak najlepszej strony.
Kolejną zawodniczką na podium ligi była niezawodna Alicja Krauze. Nasza najlepsza czternastolatka utrzymała trzecią lokatę po dwóch rundach ligi i z kolejnym rekordem życiowym na 100 m stylem zmiennym (1:12,97) oraz pierwszym miejscu wywalczonym w wyścigu na 100 m stylem dowolnym zajęła trzeci stopień podium. Warto dodać, że dwie zawodniczki przed Alą oraz jedna za nią w klasyfikacji generalnej są aktualnymi medalistkami zimowych mistrzostw Polski 14-latek. To bardzo dobry prognostyk przed lipcowymi letnimi mistrzostwami Polski…
Wielkie barwa należą się wszystkim zawodnikom MAL WOPR startującym w Lidze POZP. Trzydniowy maraton startów najlepszych zawodników województwa pomorskiego obfitował w bardzo dobre występy naszych pływaków. Zanotowali wiele doskonałych rezultatów, a w podsumowaniu ligi uplasowaliśmy się na bardzo dobrych lokatach zarówno indywidualnych jak i drużynowych.
Trzydniowe zmagania rozpoczęli w piątek młodzicy z roczników 2002-2003 startując w Lęborku. Barwy klubu w ostatniej rundzie reprezentowała siódemka najlepszych zawodników. Najlepiej spośród nich spisała się Oliwia Fryger, która z nowym doskonałym rekordem życiowym na 100 m stylem dowolnym (1:14,30) zajęła dobre, 14 miejsce w klasyfikacji generalnej na 50 sklasyfikowanych pływaczek.
W sobotę na słupkach startowych pływalni w Człuchowie stanęli najmłodsi, zawodnicy z roczników 2004-2005. Cała 15-osobowa grupa pływaków w kategorii dzieci to bez wątpienia nadzieja malborskiego pływania. Obok absolutnej mistrzyni Cierpiałowskiej, która zajęła pierwszą lokatę w klasyfikacji generalnej na 66 sklasyfikowanych pływaczek, fantastycznie spisała się pozostała część sztafety 4x50 m stylem dowolnym. Ekipa w składzie: Paulina Cierpiałowska, Nadia Walentynowicz, Liliana Szpaczyńska oraz Magda Mroczek pokonując 200 sztafetowych metrów w czasie 2:30,53 wywalczyła bezapelacyjnie pierwsze miejsce, pokonując kolejną sztafetę aż o 11 sekund.
Z trzema rekordami życiowymi siódma w klasyfikacji generalnej była Nadia Walentynowicz, dziesiąta Maja Szpalerska, dwunasta Magda Mroczek, a czternasta Liliana Szpaczyńska.
Wśród chłopców 10-letnich doskonale spisał się Jakub Grapentyn, który z życiówkami na 50 grzbietem i 100 m stylem zmiennym zajął 5 lokatę na 70 sklasyfikowanych pływaków.
W kategorii o rok starszej na uwagę zasługuje fenomenalny występ Alicji Lewandowskiej, która urywając aż 8 sek. z dotychczasowej "życiówki" na 100 m stylem dowolnym (1:18,80) zajęła doskonałą 10 lokatę w klasyfikacji generalnej na 72 sklasyfikowane zawodniczki. Osiemnasta była Weronika Marchlewska, która w Człuchowie poprawiła dwa rekordy życiowe. Wśród chłopców w tej kategorii wiekowej, najwyżej sklasyfikowany został Jan Grochecki, który z dwiema życiówkami był ósmy na 84 pływaków. Potencjał naszego zawodnika jest ogromny, wciąż czekamy, żeby szedł on w parze z pracowitością, która w pływaniu jest absolutnie niezbędna.
Cztery oczka za Jaśkiem, sklasyfikowany został natomiast bardzo pracowity Maciej Kowalski, który wciąż godzi ciężki trening pływacki z piłką nożną. Cała nasza ekipa 10- i 11-latków zasłużyła na ogromne brawa. Dzięki ich fantastycznym występom klub MAL WOPR w tej kategorii wiekowej, został sklasyfikowany na 4 miejscu na 16 klubów naszego województwa. To olbrzymi sukces naszych najmłodszych zawodników, który z pewnością zmotywuje ich do dalszej wytrwałej pracy.
Dobrze spisali się także najstarsi, juniorzy z rocznika 2001 i starsi, startujący w niedzielę na pływalni w Kartuzach. W tej kategorii MAL WOPR reprezentowała dwunastka pływaków. Obok Alicji Krauze bardzo dobrze spisała się najstarsza, siedemnastoletnia Weronika Muzolf, która w gronie siedemnastu pływaczek została sklasyfikowana na pechowej, czwartej pozycji. Zarówno ona jak i o dwa lata młodsza Julia Sobczyńska zwyciężyły w konkurencji 200 m stylem motylkowym. Julia pobiła przy okazji swój rekord życiowy, a w klasyfikacji piętnastolatek zajęła 10 lokatę na 27 zawodniczek.
Wśród mężczyzn dobrze spisali się ci, którzy nie stronią od zmęczenia i mocnych akcentów w pracy treningowej. Drugi na 100 m stylem zmiennym Dawid Dymek poprawił też swój rekord życiowy, a zarazem rekord klubu, na 100 m stylem dowolnym (57,84 sek.) i zajął 13 lokatę na 42 pływaków. Dwunasty w kategorii o rok młodszej był przygotowujący się do Mistrzostw Polski w Pięcioboju Nowoczesnym Dominik Jendruszewski. W trakcie zawodów w Kartuzach, Dominik poprawił swoją życiówkę na 100 m stylem dowolnym (59,62 sek.). Na tym samym dystansie nowy rekord życiowy zanotował też Paweł Włodarczyk, (1:02,57), a na tym samym dystansie ale stylem grzbietowym nową życiówkę i druga lokatę wywalczył Damian Górski (1:09,22). Najstarsi pływacy MAL WOPR zajęli 7 lokatę MAL WOPR na 17 sklasyfikowanych klubów w Lidze Województwa Pomorskiego Juniorów.
Pływacy MAL WOPR nie ustają w reprezentowaniu klubu i miasta. Tuż po długim weekendzie majowym aż 27-osobowa ekipa MAL WOPR będzie walczyć o nowe rekordy życiowe i tytuły na zawodach pn. „Bałtyckie Nadzieje Olimpijskie”, które odbędą się na pływalni w Gdańsku.