PGE Atom Trefl Sopot w Malborku. Tłum na meczu Młodej Ligi Kobiet [ZDJĘCIA]

Kibice siatkówki w niedzielny wieczór szczelnie wypełnili trybuny hali Gimnazjum nr 3. Mieli niecodzienną okazję obejrzeć spotkanie Młodej Ligi Kobiet. Drużyna PGE Atomu Trefla Sopot, w której występują wychowanki malborskiego Orła, niestety przegrała po zaciętej walce 2:3 z Impelem Gwardią Wrocław.

Porażką z gwardzistkami atomówki rozpoczęły rundę finałową w Młodej Lidze Kobiet. Zwycięstwo uciekło im z rąk po błędach w końcówkach czwartego seta i tie-breaku. W ekipie z Sopotu kibice mogli zobaczyć Justynę Zemlik, Darię Szczyrbę i Dominikę Mikołajewską, które są wciąż zawodniczkami Orła Malbork i jednocześnie występują w MLK. Zagrała też Klaudia Kulig, wychowanka malborskiego klubu, ale już siatkarka seniorskiej drużyny PGE Atomu Trefla Sopot.

Mecz w hali Gimnazjum nr 3 odbył się w ramach współpracy klubów z Sopotu i Malborka. Pierwszą partię sopocianki wygrały gładko i wydawało się, że bardzo szybko rozprawią się z rywalkami, jednak drugiego seta nieznacznie przegrały. Trzecia odsłona to znowu wyraźna przewaga atomówek i zasłużone zwycięstwo po dobrej grze, którą kontynuowały w czwartej partii. Ale tylko do pewnego momentu. Gospodynie (bo w takiej roli występowały w hali Gimnazjum nr 3), prowadząc 20:16, dosłownie stanęły. Zdobyły jeszcze tylko jeden punkt i oddały już niemal wygranego seta.

Scenariusz powtórzył się w tie-breaku. PGE Atom Trefl rozpoczął go bardzo dobrze (4:0), m.in. dzięki udanej postawie bloku Justyna Zemlik - Katarzyna Urbanowicz. W kolejnych fragmentach gra się wyrównała i do ostatnich chwil trzymała w napięciu. Atomówki prowadziły 14:12, nie wykorzystały piłki meczowej i ostatecznie przegrały 14:16.

PGE Atom Trefl Sopot – Impel Wrocław 2:3 (25:10, 20:25, 25:17, 21:25, 14:16)
PGE Atom Trefl: Mras (3 pkt), Damaske (19), Piotrowska (12), Zemlik (14), Mikołajewska (5), Urbanowicz (18), Kulig (libero) oraz M. Łukasik (1), Grzmocińska (3), Szczyrba (2), Nowak (libero).

Impel Gwardia: Gromadowska (19), Soszek (8), Wawryków (1), Kwiatkowska (1), Kołodziejczak (5), Cembrzyńska (9), Stasiak (L), Bałkiewicz (L) oraz Czapla, Sochacka (11), Lupa.