Pierwsza wygrana Atomu Trefla Malbork w półfinale MP

W Nieporęcie trwa turniej półfinałowy mistrzostw Polski juniorek w siatkówce, w którym bierze udział Atom Trefl Malbork.

Atom Trefl pokonał 3:0 AZS UMCS Lublin w swoim drugim meczu turnieju półfinałowego MP. Siatkarki z Malborka bez większego wysiłku zwyciężyły 25:19, 25:18 i 25:18.

Ta wygrana podtrzymuje szanse Atomu Trefla na awans do finału MP, który zostanie rozegrany w Malborku. Decydujący o awansie mecz odbędzie się w niedzielę, a rywalkami będą zawodniczki Sparty Warszawa.

***
Wcześniej pisaliśmy:

W hali sportowej w Nieporęcie (województwo mazowieckie) rozgrywany jest turniej półfinałowy mistrzostw Polski juniorek w siatkówce. W zawodach rywalizują cztery drużyny, a dwie najlepsze uzyskają awans do finału MP, który odbędzie się w kwietniu w hali Gimnazjum nr 3 w Malborku.

Już pierwszego dnia stanęły naprzeciw siebie zawodniczki, które wskazywane są jako główne kandydatki do medali mistrzostw Polski. Spotkanie między Legionovią Legionowo i Atomem Treflem Malbork dostarczyło wielu emocji, a do jego rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break.

Pierwszego seta Legionovia wygrała 25:21, ale w drugiej partii to malborki pokazały swój wielki potencjał sportowy. Szybko objęły prowadzenie 8:2 i 14:7. Później gra się "zacięła", rywalkom udało się doprowadzić do remisu 19:19 i 24:24. Wtedy siatkarki Atomu Trefla udowodniły też, że gdy trzeba, potrafią radzić sobie ze stresem i wygrały seta 26:24.

W trzeciej partii drużyna prowadzona przez trenerów Szymona Żołędziewskiego i Pawła Tercjaka znów prowadziła 8:2, ale potem mecz się wyrównał i drużyny zdobywały punkt za punkt. Ostatecznie to Legionovia wygrała 25:23 i objęła prowadzenie w pojedynku 2:1. Atom Trefl znów musiał gonić wynik. Niemal przez całe spotkanie miał kilka punktów przewagi i utrzymał ją do samego końca. Czwartą partię siatkarki z Malborka wygrały 25:21.

O zwycięstwie decydował tie-break, w którym od początku do końca prowadziła Legionovia - 2:0, 7:3, 14:11 i ostatecznie 15:11.

Mimo porażki, Atom Trefl pokazał się z bardzo dobrej strony. Legionovia to klub, z którego wywodzą się ubiegłoroczne mistrzynie Polski kadetek i juniorek i jest faworytem całych rozgrywek młodzieżowych. Zespołowi z Malborka zostały do rozegrania jeszcze dwa mecze - w sobotę (18 marca) o godz. 10 z AZS UMCS Lublin, a w niedzielę (godz. 12) ze Spartą Warszawa. W sobotę warszawianki wygrały z drużyną z Lublina 3:2.