Piłka nożna. Olimpia Sztum - Pomezania Malbork 2:2 (0:2)

(JS)
Pomezania Malbork zremisowała w Sztumie z miejscową Olimpią 2:2. Malborczycy do 78 minuty meczu prowadzili dwiema bramkami, jednak nie udało im się utrzymać tej przewagi do końca meczu.

Gole dla Pomezanii strzelili Mateusz Feretycki (22 minuta) i Michał Krawczyk (29). Gospodarze odpowiedzieli golem Grzegorza Pliszki na 12 minut przed końcem spotkania. Gol na 2:2 z 81 minuty był samobójczy. Piłka po strzale Łukasza Kotowskiego odbiła się od Adama Cicherskiego i wpadła do bramki Przemysława Matłoki.

Jest to już piąty remis Pomezanii w czwartoligowych rozgrywkach. Malborczycy mają na koncie także trzy zwycięstwa i cztery porażki. Po 12 kolejkach IV ligi podopieczni Sebastiana Ratajczyka z dorobkiem 14 punktów zajmują 12 miejsce w 16-zespołowej tabeli IV ligi.

W następnej kolejce Pomezania podejmie na swoim boisku GKS Kolbudy (9 miejsce w tabeli, 17 pkt.). Spotkanie odbędzie się 30 października. Początek o godz. 14.