Piłkarki drużyny Leier Olimpico Malbork pokonały 10:0 GKS Żukowo [ZDJĘCIA]

Archiwum Olimpico Malbork
Dwucyfrowym wynikiem zakończył się pierwszy mecz piłkarek Leiera Olimpico Malbork w rundzie wiosennej III ligi kobiet. Relację z meczu nadesłał Jerzy Wnuk-Lipiński, trener malborskiego klubu.

Zawodniczki Kobiecego Klubu Piłki Nożnej Olimpico Malbork zaczęły rundę wiosenną w sobotę (26 kwietnia) na boisku przy ul. Parkowej. Przeciwniczkami były piłkarki GKS Żukowo obecnie zajmujące 4 miejsce w tabeli pomorskiej III ligi kobiet. W rudzie jesiennej wygraliśmy w Żukowie 5:0.
Spotkanie zaczęło się od prezentacji strojów, które zostały zakupione dzięki środkom i hojności sponsorów, za co bardzo dziękujemy, bo możemy się godnie prezentować poza granicami Malborka. Mecz zaczął się inaczej niż zwykle także dlatego, że najmłodsze zawodniczki z rocznika 2003-2005 wyprowadziły na boisko swoje starsze koleżanki, co było niezwykłym widowiskiem dla kibiców i samych zawodniczek.
Pierwsza połowa spotkania przebiegała z lekką przewagą naszych zawodniczek. Akcje były z obu stron, ale przewagę miały zawodniczki z Malborka, które nie wykorzystały dużo stworzonych okazji. Pierwsza bramka padła dopiero w 20 minucie gry po podaniu Julity Głąb do Karoliny Pawlikowskiej. Ta ostatnia otworzyła wynik spotkania. Do przerwy padły jeszcze dwie bramki zdobyte przez Karolinę Pawlikowską i Wiktorię Sokalską.
Druga połowa to zdecydowana przewaga naszych zawodniczek, gdyż żukowianki opadły z sił, efektem czego było zdobycie siedmiu bramek przez Leier Olimpico. Zdobyły je: Karolina Pawlikowska (2), Ewelina Pazio (2), Julita Głąb (2) i Paulina Lewandowska.
Skład Leier Olimpico: Klaudia Białowąs, (Klaudia Kortas), Karolina Głowińska, Paulina Lewandowska, Marcelina Śliwińska, (Sandra Romaniuk), Marcela Sadowska, (Małgorzata Stasik), Ewelina Pazio, (Izabela Betcher), Martyna Gardyjasz, Wiktoria Sokalska, (Olivia Wróbel), Karolina Pawlikowska, Julita Głąb, (Aleksandra Laskowska), Klaudia Milewska, (Agata Jasińska).
Dziękuję wszystkim zawodniczkom za wysiłek oraz najmłodszym za obecność podczas meczu. Sponsorom za wsparcie przy zakupie strojów: Leier, Malnaft, Folta, Urząd Miasta, Starostwo Powiatowe i rodzice zawodniczek.
Następne mecze piłkarek będzie można zobaczyć już 1 maja na stadionie przy ul. Toruńskiej w Malborku. W godz. 11-15 odbędzie się półfinał klubowych mistrzostw Polski do lat 16. Do Malborka przyjadą: Medyk Konin, Uniefreeze Górzno, Sztorm Gdynia.