Polskie szczypiornistki pokonały Rosjanki i dostały się do półfinału MŚ

PRE
Polskie szczypiornistki wygrały z Rosjankami 21:20 w ćwierćfinale mistrzostw świata. Biało-czerwone awansowały do najlepszej czwórki turnieju. W półfinale Polki zmierzą się z Holenderkami.

Reprezentacja Polski awansowała do półfinału mistrzostw świata! Biało-czerwone pokonały Rosjanki 21:20.
W pierwszej połowie oba zespoły nie popisały się nieskutecznością. Dobrze pracowała za to polska obrona, a wieloma interwencjami popisała się Anna Wysokińska.

Na przerwę zespół Kima Rasmussena schodził, prowadząc 11:9. Wyrównana i zacięta walka w drugiej połowie do końca trzymała kibiców w napięci. Dzięki celnemu rzutowi Moniki Kobylińskiej w ostatniej minucie oraz późniejszej skutecznej obronie Weroniki Gawlik Polki mogą cieszyć się z awansu do najlepszej czwórki turnieju. W półfinale biało-czerwone zmierzą się z reprezentacją Holandii.

Piłka ręczna: Mamy awans do ćwierćfinału i kwalifikację olimpijską! [WIDEO]

Biało-czerwone w półfinale mistrzostw świata!