Pomezania Malbork goni czołówkę tabeli V ligi. Pokonała Czarnych Przemysław 4:1

Pomezania Malbork pokonała 4:1 (2:0) Czarnych Przemysław w 22 kolejce V ligi. Malborczycy zmniejszyli stratę do wicelidera tabeli Gryfa 2009 Tczew do ośmiu punktów. Poniżej relacja Pawła Rybarczyka, dyrektora Pomezanii Malbork, ze strony internetowej pomezania.pl.

Z kompletem punktów wróciła Pomezania z Przemysławia pewnie pokonując tamtejszych Czarnych 4:1 (2:0). Pierwsza bramka wpadła w 37 minucie po strzale Łukasza Konwy, który nie dał szans bramkarzowi kierując piłkę w krótki róg. Warto dodać, iż ładnie asystował przy tej bramce Pietrzyk. Dwie minuty później było już 2:0, najpierw strzelał Ratajczyk, a piłkę odbitą przez obrońcę dopadł Piotr Sobieraj i strzelił pod poprzeczkę.

Na kolejne trafienie czekaliśmy do 82 minuty. Prawą stroną popędził Daukszys, który zwiódł obrońcę i idealnie wrzucił na głowę Sobieraja, a ten nie mógł nic innego zrobić jak skierować piłkę do bramki.

Minutę później padła najładniejsza bramka meczu którą strzelili gospodarze, a konkretnie Mariusz Popelarz strzałem z przewrotki nie dał szans debiutującemu w bramce PomezaniiSzymonowu Kacprowiczwi, który obchodził wczoraj swoje 16 urodziny i mimo młodego wieku spisywał się pewnie w bramce Pomezanii. Malborczycy odpowiedzieli jeszcze jednym trafieniem już po regulaminowym czasie gry i ponownie w roli głównej wystąpił Sobieraj kompletując hat-tricka.

Pomezania: Kacprowicz - Cicherski, Jeleń, Wilk, Owsianik - Pietrzyk (75 Truszczyński), Rychlik, Daukszys, Ratajczyk, Sobieraj, Konwa (66 Maciąg)

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0