Pomezania w trzecim sparingu lepsza od IV-ligowca z Kujaw i Pomorza. Grom gorszy od II-ligowca z Elbląga

Malborska Pomezania łatwo poradziła sobie z Wisłą Nowe w swoim trzecim sparingu. Grom Nowy Staw przegrał z drugoligową Olimpią Elbląg.

Wisła Nowe, z którą Pomezania spotkała się w sobotę na sztucznej murawie przy Toruńskiej, po rundzie jesiennej jest trzynastą drużyną IV ligi kujawsko-pomorskiej. Na tle piątoligowej drużyny z Malborka wypadła jednak blado.
Gospodarze objęli prowadzenie po strzale Bartosza Drewka, który ostatnio grał w Gromie, ale chce się przenieść do Pomezanii. Wisła wyrównała, jednak jeszcze przed przerwą bramki zdobyli Michał Jurczyk (strzał z dystansu) i Tomasz Jeleń (głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego).

W drugiej połowie wynik podwyższyli Radosław Migawski i Drewek. Pomezania też mogła stracić przynajmniej dwa gole, gdyby nie dobre interwencje Oskara Galeniewskiego.

- Trzeba pochwalić całą drużynę za bardzo dobra grę przede wszystkim w ofensywie - komentuje Radosław Rabenda, prezes MOP Pomezania.

Pomezania: Pelcer - Owsianik, M. Jurczyk, Jeleń, Kielar, Korynt, R. Galeniewski, Dryjas, Kobyliński, Sobieraj, Drewek oraz O. Galeniewski, Cicherski, Grędzicki, Błaszak, A. Galeniewski, Włodarczyk i Migawski.

We wcześniejszych meczach kontrolnych Pomezania rozgromiła 6:1 A-klasowe Rodło Kwidzyn i zremisowała 2:2 z juniorami starszymi Stomilu Olsztyn (Centralna Liga Juniorów).

Grom Nowy Staw w swoim drugim sparingu w okresie przygotowawczym przegrał w sobotę 0:3 z drugoligową Olimpią Elbląg na jej boisku. Do przerwy podopieczni trenera Grzegorza Obiały remisowali. W drugiej połowie stracili bramki w 65, 77 i 80 minucie. Dla gospodarzy był to drugi sparing w sobotę, wcześniej grali z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie.

Przypomnijmy, że w pierwszym meczu kontrolnym Grom uległ 2:3 trzecioligowemu GKS Przodkowo.