Porażka Lechii na pożegnanie Traugutta 29

Paweł Stankiewicz
To nie było udane pożegnanie Lechii ze stadionem z Traugutta 29. Biało-zieloni nie tylko przegrali na pożegnanie nowego obiektu, co definitywnie przekreślili swoje szanse na udział w europejskich pucharach. Po pierwszych 45 minutach gdańszczanie prowadzili 1:0, a w równocześnie rozgrywanym mecz w Białymstoku Jagiellonia przegrywała z Ruchem 0:1, co oznaczało puchary dla Gdańska. Jednak po przerwie podopieczni Tomasza Kafarskiego zagrali fatalnie i ostatecznie przegrali 1:2. Lechia zajęła 8. miejsce w tabeli.

Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin 1:2 (1:0)
Bramki: 1:0 Traore (7), 1:1 Woźniak (47), 1:2 Hanzel (84)

Lechia: Kapsa - Deleu, Bąk, Vućko, Andriuskevicius - Pietrowski (74' Sazankow), Surma, Nowak (84' Poźniak) - Lukjanovs, Buval (66' Hajrapetjan), Traore.

Zagłębie:
Ptak - Rymaniak, Horvath, Dinis, Reina - Hanzel - Plizga, Wilczek (75' Traore), Pawłowski (89' Abwo), Rakowski - Woźniak.

Żółte kartki: Bąk, Traore (Lechia).

Sędzia: Mirosław Górecki (Katowice).

Widzów:
9.239.

1 minuta - sędzia Mirosław Górecki z Katowic rozpoczął mecz

3 min. - początek spotkania to przewaga gdańszczan

4 min. - ostry strzał A. Traore z dystansu, ale piłka przeleciała tuż obok słupka

5 min. - z lewej strony podawał Lukjanovs, strzał Nowaka odbił strzał Nowaka, futbolówkę przejął Buval, ale jego strzał został zablokowany

7 min. - szybka akcja Lechii. Surma świetnie do Lukjanovsa, ten wyłożył piłkę na środek pola karnego, a futbolówkę do siatki skierował A. Traore! Lechia - Zagłębie 1:0!

10 min. - groźna akcja Woźniaka i dobra interwencja Kapsy

19 min. - bardzo niecelny strzał z dystansu A. Traore

26 min. - po początkowym mocnym naporze Lechii, gra się nieco uspokoiła

28 min. - próba strzału głową Plizgi, ale bardzo niecelnie

34 min. - Zagłębie gra coraz bardziej odważnie. Wilczek w polu karnym minął już Kapsę, ale po jego strzale piłkę z bramki wybił Bąk

39 min. - bardzo niecelny strzał Buvala

41 min. - świetny strzał Lukjanovsa i piłka przeleciała tuż nad poprzeczką bramki Zagłębie

43 min. - kolejne bardzo dobre podanie Surmy i Buval wystartował do piłki, ale Ptak skutecznie interweniował poza polem karnym

45 min. - koniec pierwszej połowy. Lechia prowadzi z Zagłębiem 1:0! Jagiellonia przegrywa z Ruchem 0:1 i w tym momencie, to Lechia gra w pucharach!

46 min. - sędzia Mirosław Górecki z Katowic rozpoczął drugą połowę spotkania

47 min. - fatalny początek drugiej połowy. Podawał Hanzel, a wyrównującego gola dla Zagłębia strzelił Woźniak. Lechia - Zagłębie 1:1!

53 min. - akcja Buvala, który zagrywał do Traore, ale piłkę z problemami wybijał Dinis

56 min. - groźna kontra Zagłębia i Woźniak strzelił tuż obok słupka gdańskiej bramki

64 min. - niedokładne podanie Pietrowskiego do A. Traore, który mógł znaleźć się w czystej sytuacji

66 min. - kolejna akcja Lechii. Zaczął ją Traore, podanie przedłużył Lukjanovs, a strzał Nowaka obronił Ptak

66 min. - zmiana w Lechii:za Buvala wszedł Hajrapetjan

71 min. - strzał A. Traore z ostrego kąta, ale Ptak wybił piłkę na róg

74 min. - zmiana w Lechii: za Pietrowskiego wszedł Sazankow

75 min. - zmiana w Zagłębiu: za Wilczka wszedł M. Traore

84 min. - Hanzel oddał kapitalny strzał i piłka wylądowała w gdańskiej bramce. Lechia - Zagłębie 1:2! Koniec marzeń o pucharach!

84 min. - zmiana w Lechii: za Nowaka wszedł Poźniak

89 min. - zmiana w Zagłębiu: za Pawłowskiego wszedł Abwo

90 min. - koniec meczu! Lechia przegrała z Zagłębiem 1:2!