Puchar Polski. Pomezania wygrała z trzecioligowcem, Grom też gra dalej

Grom Nowy Staw i Pomezania Malbork po środowych meczach (26 kwietnia) awansowały do ćwierćfinału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim.

Wynik spotkania w Malborku, gdzie Pomezania podejmowała GKS Przodkowo, bez wątpienia można nazwać niespodzianką. Czwarta drużyna drugiej grupy V ligi po walce i dobrej grze pokonała 2:0 piąty zespół III ligi. Malborczycy grali uważnie w defensywie i wyprowadzali kontry. Po pierwszej połowie mieli jednobramkową zaliczkę dzięki celnemu uderzeniu Macieja Bełza.

Drugą połowę od groźnej akcji rozpoczęli trzecioligowcy, ale w trudnej sytuacji strzał z bliska obronił Oskar Galeniewski. W kolejnych minutach, aż do ostatniego gwizdka sędziego, gra była wyrównana, a od 71 minuty gospodarze prowadzili 2:0. Mateusz Kobyliński przed polem karnym przejął piłkę źle wybitą przez gości i został sfaulowany zaraz po przekroczeniu linii "szesnastki". Karnego spokojnie, myląc bramkarza, wykorzystał Sławomir Ziemak.

Pomezania: O. Galeniewski - Wilk, Jeleń, M. Jurczyk, Leszczyński - Dryjas, Ziemak, Gdela, Kobyliński (90+3 Kluka) - Konwa (89 R. Galeniewski), Bełz (90+1 Szlicht).

Czwartoligowcy z Gromu Nowy Staw w 1/8 finału PP na szczeblu wojewódzkim pojechali do Pruszcza Gdańskiego. Podopieczni trenera Marka Kwiatkowskiego zajmują obecnie 5 miejsce w tabeli IV ligi, a miejscowi Czarni są na 5 pozycji w pierwszej grupie V ligi. Nowostawianie udowodnili swoją wyższość, wygrywając 4:1. Bramki zdobyli: Krzysztof Błażek, Bartosz Drewek, Karol Styś i Tomasz Grabowski.

Wyniki pozostałych meczów: Rodło Kwidzyn - Stolem Gniewino 3:0, Arka II Gdynia - Bytovia II Bytów 8:0, GKS Sierakowice - Powiśle Dzierzgoń 3:1, Anioły Garczegorze - Bałtyk Gdynia 1:3, KS Kamienica Królewska - Start Mrzezino 3:0, Gryf Słupsk - Pogoń Lębork 5:2.